وزیر دفاع: تلاش کنیم در مراکز درمانی وجدان و تعهد کاری در اوج باشد

وزارت دفاع,وزير دفاع,سلامت,بيمارستان,حسين دهقان

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، ارائه مؤثرترین خدمات با بالاترین کیفیت‌ها را از جمله راهبردهای اساسی در نیروهای مسلح دانست.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، ارائه مؤثرترین خدمات با بالاترین کیفیت‌ها را از جمله راهبردهای اساسی در نیروهای مسلح دانست.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، سردار حسین دهقان در آئین افتتاح مرکز درمانی سرطان ویژه نیروهای مسلح (بیمارستان محب کوثر) اظهار کرد: در نیروهای مسلح راهبرد اساسی ما این است که بتوانیم مؤثرترین خدمات را در بالاترین کیفیت و سهل‌ترین دسترسی‌ها و پایین‌ترین هزینه‌ها در اختیار عزیزان نیروهای مسلح اعم از شاغلان و بازنشستگان قرار دهیم.

وی با بیان اینکه "آنچه برای ما بسیار حائز اهمیت است، اعمال مدیریت علمی بر فرآیند درمان است"، خاطرنشان کرد: با افتتاح این مرکز نمونه‌ای از نگاه مدیریتی به امر درمان و مدیریت بیمارستانی را مدنظر قرار داده‌ایم و امیدواریم در آینده این مرکز در سطح منطقه و خارج از آن جایگاه خود را تثبیت کند و این موضوع غیر قابل امکان و تحقق نیست.

دهقان در ادامه گفت: باید در سطح ملی این نگاه مورد توجه قرار بگیرد که امر درمان یک فرآیند است و اگر تمام عناصر درگیر این فرآیند در وضعیت تکمیلی قرار بگیرند و هرکدام نقش خود را آن طور که شایسته است ایفا کنند، ما می‌توانیم بصورت اقتصادی به درمان و مراکز درمانی مؤثر دست پیدا کنیم.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با اشاره به اهمیت رسیدگی به موقع در عرصه سلامت، تاکید کرد: نباید منتظر ماند که وضعیت عدم سلامت در یک نقطه بحرانی قرار بگیرد تا آنگاه ما وارد مرحله کنترل شویم.

وی همچنین گفت: تا زمانی که وزارت بهداشت بخواهد خودش اداره بیمارستانی داشته باشد، قادر نخواهد بود عناصر مختلف درگیر را مدیریت کند؛ چراکه در این صورت خود در موضع پاسخگویی نیست.

دهقان با تاکید بر اینکه "باید تلاش شود که در مراکز درمانی وجدان و تعهد کاری نسبت به یک بیمار در اوج باشد"، تصریح کرد: می‌توان به‌گونه‌ای مراکز را مدیریت کرد که با مدیریت درست هزینه‌ها کاهش پیدا کند و اثربخشی و رضایت بالا برود و ما امروز در مرکز درمانی «محب» می‌بینیم که چگونه می‌شود با هزینه پایین، مرکزی را اداره و خدماتی را ارائه کرد.

به گزارش ایسنا، وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح پس از افتتاح این مرکز درمانی و بازدید از بخش‌های مختلف آن، از بیماران این مرکز عیادت و با برخی از آنها گفت‌وگو کرد.

انتهای پیام

کد N233882