لاریجانی در آغاز جلسه علنی مجلس:| 161028

موضع اسلام در مورد مسئله زنان اعتدالی است

مجلس

بیش از گذشته باید در تدوین مقررات دقت نمود تا حضور زنان در جوامع موجب عدم توجه به خانواده نشود که نتیجه آن برخی آسیبهای اجتماعی است.

رییس ‌مجلس شورای اسلامی گفت: موضع اسلام در مورد مسئله زنان موضعی اعتدالی است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، علی لاریجانی درنطق پیش از دستور جلسه علنی امروز مجلس با تبریک تولد حضرت زهرا (س) و امام خمینی اظهار کرد: فاطمه زهرا (س) اساس و رکن ولایت است و در قرآن از ایشان به نام کوثر به معنی خیر عظیم یاد شده است.

وی بابیان اینکه سبک زندگی زنان باید بر گرفته از فهم زندگی حضرت زهرا (س) باشد، گفت: جایگاه زنان باید منبعث از سبک اسلامی باشد نه کپی برداری از سبک زندگی توخالی غربی‌ها.

رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: موضع اسلام در مورد مسئله زنان موضعی اعتدالی است وافراط و تفریط را نمی‌پذیرد، نه پرده نشینی را قبول دارد و نه شیوه زندگی زنان غربی را به مردم ارائه می‌دهد.

وی خاطر نشان کرد: در اسلام خانواده صرفا محل تولید نسل و استراحت نیست، بلکه پایگاه رشد اجتماعی است و اینجا نقطه اختلافی سبک زندگی اسلامی و غربی است و به همین خاطر صیانت از خانواده بسیار مهم و پرارزش است.

نماینده مردم قم بابیان اینکه پایه رشد اجتماعی واقعی در خانواده شکل می‌گیرد، ابراز کرد: نظام اجتماعی سالم و پویا بدون وجود رکن خانواده ناممکن و ناپایدار است و زنان درخانواده نقشی رکنی را برعهده دارند ومحور اصلاحات در خانواده هستند.

لاریجانی با اشاره به جمله‌ای از شهید مطهری اظهار کرد: قانون اصلی اجتماع بزرگ، ‌عدالت و قانون اصلی خانواده عواطف است و حکومت‌ها هیچ‌گاه توانایی ساخت افراد را ندارند، زیرا در آن‌ها عواطف نیست.

وی خطاب به نمایندگان مجلس عنوان کرد: بیش از گذشته باید در تدوین مقررات دقت نمود تا حضور زنان در جوامع موجب عدم توجه به خانواده نشود که نتیجه آن برخی آسیبهای اجتماعی است.

کد N233783