دستگیری 3 باند جاسوسی در کرمان طی سال گذشته

مواد مخدر,دادگستري كرمان

رییس دادگاه انقلاب کرمان گفت: سال گذشته در استان کرمان 98 تن و 230 کیلوگرم انواع مواد مخدر توسط عوامل مبارزه با مواد مخدر کشف و ضبط شده است.

دادخدا سالاری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه کویر، اظهار کرد: طبق آمار موجود میزان کشفیات مواد مخدر سال گذشته در استان کرمان نسبت به مدت مشابه قبل از آن 73 درصد افزایش داشته است.

رییس دادگاه انقلاب کرمان ادامه داد: در این رابطه سال گذشته هفت هزار و 300 پرونده وارد دادگاه شد که در همین مدت نیز هفت هزار و 400 پرونده مورد رسیدگی قرار گرفت که نسبت به مدت مشابه سال قبل میزان ورودی پرونده‌های مواد مخدر در استان افزایش داشته است.

سالاری بیان کرد: در سال گذشته 10 باند سازمان یافته مواد مخدر در استان کرمان متلاشی شد و بیشتر پرونده‌های جرایم سازمان یافته مواد مخدر مورد رسیدگی قرار گرفت و برخی هم به لحاظ مهم بودن پرونده‌ها در حال تحقیق است.

وی با اشاره به افزایش حجم ورودی و کشفیات مواد مخدر در سال گذشته، گفت: این نشان از عزم جدی مسئولان مبارزه با مواد مخدر دارد که برای برخورد با این پدیده شوم نهایت تلاش خود را بکار گرفته‌اند.

سالاری خاطرنشان کرد: با توجه به اهمیت موضوع و تاکیدات قوه قضائیه در برخورد با مخلان امنیت جامعه، خوشبختانه در زمینه برخورد با قاچاقچیان مواد مخدر مشکلی وجود ندارد و روز به روز بر شدت برخورد با این افراد که تهدیدی برای سلامت جامعه هستند افزوده می‌شود.

رییس دادگاه انقلاب کرمان بیان کرد: سال گذشته سه باند جرایم امنیتی که با سرویس‌های جاسوسی بیگانه همکاری می‌کردند دستگیر شدند.

سالاری تصریح کرد: اعضای این باندها که 15 نفر بودند اقدام به جمع آوری اطلاعات برای سرویس های جاسوسی بیگانه می کردند که همه آنها به سزای اعمال خود می‌رسند.

وی افزود: با توجه به اهمیت موضوع جرایم سازمان یافته رسیدگی به این جرایم به صورت فوق‌العاده صورت می‌گیرد.

انتهای پیام

کد N233697