اجساد بیرون آورده شده از کشتی کره‌جنوبی جلیقه نجات بر تن داشتند

سیاسی

اکنون با بیرون آورده شدن اجساد ۱۷ قربانی دیگر، مجموع کشته شدگان به ۴۹ نفر رسیده است. ۱۷۴ نفر نجات یافته‌اند اما هنوز از سرنوشت حدود ۲۵۰ نفر دیگر خبری در دست نیست.

با ادامه تلاش غواصان برای بیرون آوردن سرنشینان کشتی غرق شده کره‌جنوبی، ۱۷ جسد دیگر به روی آب آورده شده است. با وجود این، هنوز از سرنوشت حدود ۲۵۰ مسافر که اغلب دانش آموزان یک مدرسه هستند خبری در دست نیست.

به گزارش ایلنا به نقل از بی‌بی‌سی، مقام‌های کره‌جنوبی می‌گویند که عملیات نجات و جست‌وجو در کشتی غرق‌شده ممکن است تا دو ماه طول بکشد.

غواصان شنبه - دیروز - با شکستن شیشه کابین کشتی جسد سه سرنشین را بیرون کشیدن که هر سه جلیقه نجات بر تن داشتند.

یکی از اتهام‌های ملوان و دو افسر دیگر عرشه این کشتی این است که فرمان تخلیه را دیر صادر کرده‌اند.

ناخدا اول که به همراه دو دستیارش اکنون در بازداشت به سر می‌برد، می‌گوید که علت دیر صادر کردن فرمان تخلیه کشتی آن بود که وی نگران غرق شدن مسافران در آبهای پر تلاطم منطقه بوده است.

هم‌زمان، بازپرسان می‌گویند که افسر سوم عرشه که در هنگام سانحه هدایت کشتی را در دست داشته هرگز تجربه کشتی‌رانی در آبهای متلاطم این منطقه را نداشته است.

بخشی از نارضایتی و اعتراض والدین دانش‌آموزان و مسافران کشتی هم متوجه همین موضوع است که چنانچه فرمان تخلیه کشتی زود‌تر صادر می‌شد، با توجه به بر تن داشتن جلیقه‌های نجات احتمالا بسیاری از سرنشینان نجات می‌یافتند.

پدر یکی از دانش آموزان قربانی می‌گوید: «ای کاش گفته بودم که به داخل آب بپر.»

فرزند وی که لحظاتی پیش از به زیر آب رفتن کشتی با پدرش تماس گرفته بود، از بروز سانحه خبر داده بود و گفته بود از آن‌ها خواسته شده سر جایشان بمانند.

اکنون با بیرون آورده شدن اجساد ۱۷ قربانی دیگر، مجموع کشته شدگان به ۴۹ نفر رسیده است. ۱۷۴ نفر نجات یافته‌اند اما هنوز از سرنوشت حدود ۲۵۰ نفر دیگر خبری در دست نیست.

سه جرثقیل بزرگ در کنار این کشتی شناور است اما مقام‌ها می‌‌گویند تنها زمانی جرثقیل‌ها را به کار خواهند انداخت که مطمئن شوند هیچکس درون کشتی زنده نمانده است.

این کشتی چهارشنبه گذشته غرق شد.

کد N233672