نابودی ۸۰ درصد از مواد شیمیایی سوریه

تسنیم نوشت:

هماهنگ کننده هیات مشترک سازمان منع گسترش تسلیحات شیمیایی و سازمان ملل برای نابودی سلاح های شیمیایی سوریه اعلام کرد که دمشق ۸۰ درصد از مواد تسلیحات شیمیایی خود را نابود کرد.
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از پایگاه خبری "النشره"، "سیگرید کاگ"، هماهنگ کننده هیات مشترک سازمان منع گسترش تسلیحات شیمیایی و سازمان ملل برای نابودی سلاح های شیمیایی سوریه اعلام کرد که "سوریه 80 درصد از مواد تسلیحات شیمیایی خود را نابود کرد اما در عین حال باید اقدامات بیشتری را انجام دهد تا روند عملیات امحای تسلیحات شیمیایی طی روزهای آتی تکمیل شود".
وی تاکید کرد که "دمشق مخازن خالی گاز را نابود کرده و روند امحای تسلیحات شیمیایی با پیشرفت همراه بوده است".
پیشتر سیگرید کاگ در نشست سازمان منع گسترش سلاح شیمیایی در لاهه گفته بود که "تاکنون یک سوم سلاح شیمیایی سوریه از بین رفته است".
"سیگرید کاگ"، هماهنگ کننده هیات مشترک سازمان منع گسترش تسلیحات شیمیایی و سازمان ملل برای نابودی سلاح های شیمیایی سوریه نسبت به موفقیت ماموریت خود ابراز خوشبینی کرد.
کاگ چند روز گذشته در دیدار با وزیر خارجه مصر ابراز امیدواری کرد که با وجود تاخیر صورت گرفته در برنامه‌های این تیم برای امحای سلاح شیمیایی سوریه، تیم مذکور موفق شود به زودی این ماموریت را به پایان برساند.

5252

کد N233650