قاهره بازگشت سفیر خود به دوحه را مشروط کرد

مصر

وزارت خارجه مصر بازگشت سفیر خود به دوحه را به پایان دخالت‌های قطر در امور داخلی این کشور مشروط کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه خبری پانوراما، بدر عبدالعاطی، سخنگوی وزارت خارجه مصر روز شنبه اعلام کرد که در آینده نزدیک میزان پایبندی قطر به بندهای توافقنامه وزیران خارجه کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس مشخص خواهد شد.

وزیران خارجه کشورهای شورای همکاری خلیج فارس روز پنج شنبه توافق کردند که بندهای توافقنامه ریاض که در آن تاکید شده قطر باید از حمایت اخوان المسلمین و ایجاد تنش در میان کشورهای حوزه خلیج فارس ممانعت کند به اجرا درآید.

سخنگوی وزارت خارجه مصر اعلام کرد: کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس به قطر دو ماه مهلت دادند تا میزان پایبندی دوحه به تعهداتش را بیازمایند و از آن پس سفیران عربستان، ‌امارات و بحرین به این کشور بازخواهند گشت.

وی گفت: تنها در صورت اجرای سه شرط یعنی تحویل افراد تحت پیگرد مصر، پایان شایعات تحریک آمیز در شبکه الجزیره و نیز پایان دخالت‌های دوحه در امور داخلی مصر قاهره حاضر است سفیر خود را به قطر بازگرداند.

سخنگوی وزارت خارجه مصر در پایان اعلام کرد: روابط مصر و قطر به طور کامل پایان نیافته و تا زمانی که قطر از سیاست‌های خصمانه خود علیه مصر دست نکشد سفیر ما به قطر باز نمی‌گردد.

انتهای پیام

کد N233614