ژنرال آمریکایی: شمار جنگجویان خارجی در سوریه 10 برابر شده است

ژنرال آمریکایی,جنگجویان خارجی

تهران - ایرنا - ژنرال ˈلوید آستینˈ رییس ستاد فرماندهی مرکزی آمریکا با اشاره به اینکه سوریه تبدیل به پناهگاه امنی برای گروه ها و افراد مرتبط با ˈالقاعدهˈ شده است، گفت: در یک سال گذشته شمار تروریستهای خارجی در سوریه بیش از 10 برابر شده است .

به گزارش روزنامه ˈرأی الیومˈ، آستین تصریح کرد که در یک سال گذشته شمار جنگجویان خارجی که با دولت سوریه حال جنگ هستند از 800 نفر به هشت هزار نفر افزایش یافته است .

وی در کنفرانسی در مورد چالش های اطلاعاتی گفت: یک سال پیش از اینکه من عهده دار این مسوولیت شوم، ما از حضور 800 جنگجوی خارجی در سوریه سخن می گفتیم، اما اکنون سازمان اطلاعات ما از حضور هفت تا هشت هزار جنگجوی خارجی در سوریه سخن می گوید و این یعنی اینکه طی یک سال گذشته شاهد رشد چشمگیر شمار جنگجویان خارجی در سوریه بوده ایم .

وی افزود : این داده ها، سازمان اطلاعات آمریکا را ناچار می کند سیاست های خود را تغییر دهد و به جای تحت تعقیب قرار دادن سازمان های تروریستی بزرگ ، به تعقیب گروه های کوچک و حتی افراد بپردازد و البته این کار را بسیار دشوارتر می کند .

این ژنرال آمریکایی پیشتر گفته بود: جنگجویان خارجی تهدید و خطری واقعی هستند ، مشکل سوریه بسیار پیچیده شده و من طی خدمت 39 ساله ام با چنین مشکلی مواجه نشده ام .

ˈجیمز کلابرˈ رییس سازمان اطلاعات ملی آمریکا اوایل سال جاری میلادی اعلام کرد که تروریستهایی از 50 کشور جهان در سوریه حضور یافته اند .

خاورم **2041**1651
کد N232791