زندانیان کرمانشاهی شاغل می‌شوند

زندان

مسئولان زندان‌های استان کرمانشاه و سازمان فنی و حرفه‌ای در جلسه هم‌اندیشی توسعه اشتغال، بر فعال کردن کارگاه‌های تولیدمحور در زندان‌های کرمانشاه تاکید کردند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه کرمانشاه، اسدبیگی مدیرکل زندان‌های کرمانشاه خاطرنشان کرد: افتتاح مرکز ثابت آموزش فنی و حرفه‌ای در زندان مرکزی کرمانشاه که در ماه های اخیر با همت مسئولان سازمان فنی و حرفه‌ای صورت پذیرفت گام مهمی در جهت ارتقاء و کارآمدی مهارت آموزی زندانیان و منبع درآمدی برای کمک به خانواده‌های نیازمند آنان است.

وی ظرفیت‌های موجود به منظور گسترش اشتغال برای زندانیان را تشریح و در این رابطه مشارکت سرمایه گذاران و فعالان بخش‌های مختلف را در عرصه تولید محصولات کشاورزی، صنایع دستی، گیوه بافی و قالیبافی را مهم توصیف کرد.

اسدبیگی، سیاست کلان دستگاه قضایی کشور را برقراری عدالت اجتماعی و تامین امنیت جامعه دانست و بر نقش موثر برنامه‌های اصلاحی و تربیتی زندان‌ها در بازآموزی هنجارهای اجتماعی به بزهکاران تاکید داشت.

بر اساس این گزارش، داود ناصری مدیرکل سازمان فنی و حرفه‌ای استان کرمانشاه با ابراز خرسندی از تعاملات سازنده مجموعه زندان‌ها با سازمان فنی و حرفه‌ای به منظور ارتقاء سطح مهارت آموزی زندانیان، توجه ویژه به ایجاد درآمد برای زندانیان و خانواده آنان را عامل موثری بر پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی توصیف کرد.

وی همچنین با تبیین اهداف حمایت از اقشار آسیب پذیر از طریق ایجاد درآمد پایدار به آموزش مهارت‌های شغلی، تولید و بازاریابی به عنوان فرآیند اجرایی طرح‌های اشتغال اشاره و در ادامه علاقه‌مندی مسئولان این سازمان در گسترش اشتغال و حرفه‌آموزی زندانیان را ابراز کرد.

انتهای پیام

کد N232671