نوبخت خبر داد؛

اختصاص 40 هزار میلیارد اعتبار عمرانی برای طرح نیمه‌تمام

نوبخت

در بودجه امسال ۳۵ میلیارد دلار فاینانس و ۴۰ هزار میلیارد تومان اعتبار عمرانی برای طرح‌های مصوب و نیمه‌کار اختصاص داده است.

سخنگوی دولت و استاندار گیلان عصر روز گذشته (جمعه) از پروژه راه‌آهن رشت - قزوین و یازده کیلومتر باقیمانده آزادراه این مسیر بازدید کردند.

به گزارش ایلنا، در این بازدید‌ها معاون حقوقی و امور مجلس وزارت راه و شهرسازی و معاون وزیر و مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور نیز حضور داشتند، محمدباقر نوبخت با اشاره به اهمیت ملی و بین‌المللی این دو پروژه بزرگ کشور، گفت: این مسیر تکمیل‌کننده کُریدور شمال و جنوب است و فواید بهره‌برداری آن نیز فقط برای کشور ما محسوب نمی‌شود.

وی تاکید کرد: دولت مصمم است با استفاده از اعتبارات فاینانس و بودجه‌های ملی پروژه‌های بزرگی که منجر به بازگشایی گره‌های ترافیکی بزرگ می‌شود را به سرانجام برساند.

معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس‌جمهور همچنین گفت: در بودجه امسال ۳۵ میلیارد دلار فاینانس و ۴۰ هزار میلیارد تومان اعتبار عمرانی برای طرح‌های مصوب و نیمه‌کار اختصاص داده است.

بر اساس این گزارش، همچنین پس از پایان این بازدید، نشست مجمع نمایندگان و استاندار گیلان با معاونان وزیر راه و شهرسازی در محل استانداری گیلان برگزار شد.

در این نشست، در زمینه تسریع در اجرای پروژه‌های بزرگ راه‌سازی گیلان بحث و تبادل نظر شد.

محمدعلی نجفی - استاندار گیلان - همچنین از نشست مشترک با وزیر راه و شهرسازی در هفته آینده خبر داد.

کد N232480