اختری در گفت‌وگو با ایسنا:

شعار سال تنها با برگزاری همایش و نصب بنر محقق نمی‌شود

مجمع اهل بيت,اقتصاد و فرهنگ

دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) گفت: نصب بنر و برگزاری جلسات و همایش‌های مختلف در خصوص شعار سال جاری به تنهایی کافی نیست.

دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) گفت: نصب بنر و برگزاری جلسات و همایش‌های مختلف در خصوص شعار سال جاری به تنهایی کافی نیست.

وی افزود: تصمیم و اراده قوی بر اجرای کامل منویات مقام معظم رهبری لازمه تحقق شعار سال جاری است.

حجت‌الاسلام والمسملین محمد حسن اختری در گفت‌وگوی با با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه سمنان با اشاره به نامگذاری سال جاری از سوی مقام معظم رهبری به عنوان "سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی" افزود: در بخش اقتصادی و برای شکوفا شدن بخش اقتصاد باید اقتصاد مقاومتی که مد نظر مقام معظم رهبری است را در زندگی فردی و اجتماعی خود پیاده کنیم.

وی اهمیت دادن به مسئله کار و تولید را یکی از مولفه‌های تحقق اقتصاد مقاومتی دانست و ادامه داد: با صرفه جویی، قناعت، جلوی اسراف و ریخت و پاش‌ها را گرفتن و... می‌توانیم سرمایه و اقتصاد را در بخش تولید بکار بگیریم.

دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) اضافه کرد: اهتمام به توسعه و ترویج فرهنگ دینی، عمل به دستورات دینی و پایبندی کامل به آن و گسترش آن در جامعه نیز از مولفه‌های اصلی توسعه و تحقق فرهنگ در کشور است.

اختری تأکید کرد: پایبند بودن به دستورات و فرهنگ دینی یعنی اینکه اخلاق، رفتار و صداقت درست و دینی داشته باشیم و منطبق با دستورات دینی باشد.

وی اظهار کرد: لازمه تحقق شعار سال و شکوفایی اقتصاد و فرهنگ این است که همه مسئولان کشور و مردم جامعه تلاش کنند و حرکت جهادگونه داشته باشند، از وقت گذرانی و اتلاف وقت در ادارات پرهیز کنند و از فرصت‌های پیش رو برای توسعه، رشد و شکوفایی کشور در تمامی بخش‌ها استفاده کنند.

انتهای پیام

کد N232111