جمع‌آوری امضا در مخالفت با حضور میشل اوباما

دانش آموزان 18 ساله یکی از دبیرستان‌های کانزاس آمریکا درخواستی آنلاین را با 1200 امضا جمع آوری کردند تا اجازه ندهند همسر رئیس جمهوری آمریکا در مراسم فارغ التحصیلی این دبیرستان شرکت کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نوشته روزنامه تلگراف، تیلور گیفورد 18 ساله از ایالت کانزاس در درخواست آنلاین خود اعلام کرده که حضور میشل اوباما، همسر باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا در مراسم فارغ التحصیلی و دانش آموختگی محصلان باعث می‌شود تا به خاطر اعمال تدابیر امنیتی و حضور اعضای گارد ریاست جمهوری، بسیاری از خانواده‌ها و خویشاوندان دانش آموزان موفق نشوند از صندلی‌هایی که برای این مراسم تعبیه شده استفاده کنند.

این مراسم فارغ التحصیلی قرار است ماه آتی میلادی در کانزاس سیتی، مرکز ایالت کانزاس برگزار شود و یک روز بزرگ برای دانش آموزان تلقی می‌شود.

سخنگوی مدرسه توپکا در کانزاس گفت، مقام‌ها از بانوی اول یا رئیس جمهوری آمریکا خواسته‌اند تا در مراسم فارغ التحصیلی دانش آموزان مدرسه سخنرانی کنند.

گیفورد 18 ساله در ادامه گفت: مردم فکر می‌کنند که حضور بانوی اول یا اوباما در این مراسم یک فرصت بزرگ است اما این یک جشن فارغ التحصیلی و روز بزرگ برای دانش آموزان محسوب می‌شود. آن‌ها دیپلمی را می‌گیرند که برای به دست آوردنش سخت تلاش کرده‌اند. این حق خانواده‌هاست که در این مراسم شرکت کنند.

یکی دیگر از دانش آموزان که خود را به شدت حامی دموکرات‌ها می‌داند، گفت: من اصلا معتقد نیستم که اوباما باید در این مراسم حضور یابد. به عقیده من بانوی اول یا اوباما بخشی از این مراسم نیستند. می‌توان مراسمی جداگانه با حضور اوباما یا بانوی اول برگزار کرد اما مراسم دانش آموختگی دانش آموزان مدرسه باید بدون حضور آن‌ها و تنها با شرکت خانواده‌ها برگزار شود.

برخی افراد نیز می‌گویند حضور میشل اوباما باعث سیاسی شدن مراسم دانش آموختگی می‌شود.

انتهای پیام

کد N231965