۰

آمادگی ایران و جمهوری آذربایجان برای برگزاری کمیسیون مشترک اقتصادی

  • ۱۷بازدید
  • ۰ رای
  • ۰ دیدگاه

در دیدار سفیر ایران در باکو با وزیر اقتصاد و صنایع آذربایجان و رییس آذری کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و جمهوری آذربایجان، دو طرف آمادگی خود را برای برگزاری اجلاس دوره ای این کمیسیون اعلام کردند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، در این دیدار شاهین مصطفی اف، وزیر اقتصاد و صنایع جمهوری آذربایجان که اخیرا از سوی الهام علی اف، رییس جمهوری آذربایجان به عنوان رییس آذری کمیسیون مشترک اقتصادی انتخاب شده، با اشاره به ظرفیت ها و امکانات فراوان همکاری بین دو کشور، آمادگی طرف آذری را برای برگزاری اجلاس این کمیسیون اعلام کرد.

محسن پاک آیین ، سفیر ایران در آذربایجان نیز با تبریک به وی، از دقت نظر و سرعت عمل دولت جمهوری آذربایجان در تعیین ترکیب جدید اعضای کمیسیون مشترک اقتصادی تقدیر و تشکر کرد و این اقدام را اولین دستاورد سفر اخیر رییس جمهوری آذربایجان به کشورمان ارزیابی کرد.

وی همچنین با اشاره به مشخص شدن ترکیب هیات ایرانی کمیسیون مشترک اقتصادی دو کشور و تعیین محمود واعظی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران به عنوان رییس ایرانی این کمیسیون ، ابراز امیدواری کرد در آینده نزدیک شاهد برگزاری اجلاس کمیسیون مشترک اقتصادی دو کشور و نتایج مثبت آن باشند.

به گزارش ایسنا، روسای جمهور ایران و آذربایجان در جریان سفر اخیر الهام علی اف به تهران با اشاره به ظرفیت‌ها و امکانات زیاد برای همکاری‌های دو کشور، بر ضرورت توسعه همکاری ها در قالب کمیسیون مشترک تاکید کردند.

انتهای پیام

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.