اتحادیه اروپا: اسرائیل در تصمیماتش درباره فلسطین بازنگری کند

سیاسی

اتحادیه اروپا با ابراز نگرانی نسبت به حوادث اخیر در اراضی اشغالی از رژیم صهیونیستی خواست تا در تصمیمات اخیر خود علیه فلسطینی‌ها بازنگری کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از سایت شبکه فلسطین الیوم، کاترین اشتون، مسئول سیاست خارجه اتحادیه اروپا در بیانیه‌ای نسبت به رخدادهای اخیر در اراضی اشغالی که به بهبود فضای اطمینان و همکاری برای موفقیت آمیز بودن مذاکرات صلح کمکی نمی‌کند اظهارنگرانی کرد.

اشتون ضمن محکوم کردن حمله‌ای که به کشته شدن یک شهرک نشین صهیونیست در نزدیکی شهر "الخلیل" درکرانه باختری انجامید، خواهان توقف هرچه سریعتر خشونت‌ها شد.

وی به مجوز اعطا شده برای شهرک‌نشین‌های صهیونیست جهت اشغال منزلی در الخلیل و تخریب چندین خانه در کرانه باختری و قدس شرقی که باعث آواره شدن ساکنان بی‌گناه این منازل شده اشاره کرد.

اشتون همچنین نسبت به مصادره کمک‌های بشردوستانه اتحادیه اروپا که برای غیرنظامیان در "جبل البابا" اختصاص یافته شده بود ابراز تاسف کرد.

یک منبع اروپایی هفته گذشته اظهار کرد که رژیم صهیونیستی انبارهایی را در منطقه A1 (میان قدس شرقی و کرانه باختری) را تخریب کرده است که اتحادیه اروپا از این انبارها حمایت مالی می‌کرد.

سخنگوی کاترین اشتون اظهار کرد: اتحادیه اروپا از مسئولان اسرائیلی می‌خواهد تا از این تصمیمات خود صرف نظر کنند و از طرف‌های فلسطینی و اسرائیلی نیز می‌خواهد تا خویشتندار بوده و به مسئولیت خود درقبال روند صلح پایبند باشند.

انتهای پیام

کد N231850