فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیاء:

بایدپدافند عامل و غیر عامل با هم پیش بروند

در جلسه ای که با حضور امیر اسماعیلی، فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیا(ص) و سردار جلالی رئیس سازمان پدافند غیر عامل کشور و تنی چند از معاونین دو دستگاه مقررشد هماهنگی لازم در راستای سیاست ها و راهبردهای آتی و پیشبرد اهداف و برنامه های مشترک بین سازمان پدافند غیر عامل و قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیا(ص) انجام پذیرد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در این جلسه فرمانده قرارگاه پدافند هوایی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر این‌که خط مقدم دفاع، پدافند هوایی است در بحث حملات موشکی و عملیات های دفاعی قرارگاه و سیاست گذاری،‌ نقش پدافند غیر عامل را حساس ذکر کرد.

وی گفت: باید با استفاده از راهکارها و تجربیات پدافند غیر عامل، قدرت بازدارندگی ایجاد شود، لذا ضرورت این‌که با تعامل دو طرفه پدافند عامل و غیر عامل با هم و به عنوان دو بازو پیش بروند خیلی جدی است.

رئیس سازمان پدافند غیر عامل کشور نیز از ظرفیت های موجود در تمامی حوزه های تهدید و ساز و کارهای پیش بینی شده این سازمان برای مقابله با آن هاخبر داد و اعلام آمادگی سازمان پدافند غیر عامل رادر تمامی ابعاد ازجمله فضای سایبر و تولید فضاهای امن برای همکاری مشترک را اعلام کرد.

وی اظهار داشت: قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیا(ص) و سازمان پدافند غیر عامل کشور از یک هدف مشترک به سبک های خوددفاع می‌کنند که چنانچه راهبردهای این دو مرکز با هم ترکیب شود هم افزایی ظرفیت ها شکل گرفته و به یک تعامل مشترک خواهیم رسید.

جلالی پیش بینی ساز و کار مناسب با هدف تامین ، امنیت و راهبرد مردم، خاص زمان جنگ و بحران را از ضروریات دانست.

در پایان استفاده از ظرفیت ها و پتانسیل‌های موجود از جمله سایبری و تشکیل کارگروه دفاع سایبری آفندی و پدافندی ، قرارگاه پدافند هوایی و همچنین بحث آموزش و در اختیار قرار دادن ظرفیت های علمی و پژوهشی موجود سازمان پدافند غیر عامل کشور از دیگر مباحثی بود که مورد تاکید طرفین قرار گرفت.

انتهای پیام

کد N231762