پایان مرحله قلم‌زنی ساخت درب‌های حرم حضرت ابالفضل(ع)

سیاسی

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات شهرستان ساوه گفت: مرحله قلم‌زنی ساخت درب‌های حرم حضرت ابالفضل(ع) پایان یافت.

مجید زنجانی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)-منطقه مرکزی، با اعلام این خبر افزود: با پایان یافتن کار قلم‌زنی این درب‌ها هم‌اکنون کار گره‌چینی برای انجام عملیات منبت‌کاری آغاز شده است.

وی از پیشرفت 65 درصدی کار ساخت این درب‌ها خبر داد و اضافه کرد: این درب‌ها معروف به درب باب‌الرأس بوده و روبروی بین‌الحرمین قرار می‌گیرد و ابعاد آنها دو متر و 80 سانتی متر در چهار متر و 25 سانتی‌متر است.

وی با بیان اینکه در ساخت این درب‌ها از هنر معرق، آینه‌کاری، مشبک و گره‌چینی استفاده می‌شود، ادامه داد: برای ساخت این درب‌ها نیاز به سه کیلوگرم طلا و نیز نقره و مس است.

وی با اشاره به مشارکت مردم دوستدار اهل بیت(ع) در ساخت این درب‌ها گفت: تاکنون بیش از 17 هزار گرم طلا و بالغ بر سه میلیارد ریال وجه نقدی و مقداری نقره و مس از سوی مردم ولایی و محب اهل بیت(ع) اهدا شده است.

زنجانی تصریح کرد: از مردم و خیرین که تمایل به مشارکت در بازسازی عتبات عالیات و ساخت درب‌های حرم مطهر دارند تقاضا می‌شود نذورات خود را به شماره حساب 300333 بانک انصار واریز کنند.

درب‌های آستان ملکوتی حضرت عباس(ع) به نام باب‌الرأس شریف، با کمک مردم شهرستان‌های ساوه و زرندیه در ساوه ساخته و برای نصب به کربلا منتقل می‌شود.

انتهای پیام

کد N231605