یک فعال دانشجویی:

نگاه تهدیدآمیز به اقلیت‌ها برای حفظ مملکت و شعائر دینی ما مناسب نیست

دانشجويي,جنبش عدالتخواه دانشجويي,تشكل دانشجويي,اقليت‌ها ديني و مذهبي,اقوام ايران

دبیر جنبش عدالتخواه دانشجویی گفت: برخی از علمای شیعه و مدیران میانی کشور باید نگاه خود به اقلیت‌های قومی و مذهبی را اصلاح کنند.

دبیر جنبش عدالتخواه دانشجویی گفت: برخی از علمای شیعه و مدیران میانی کشور باید نگاه خود به اقلیت‌های قومی و مذهبی را اصلاح کنند.

فرشید جعفری در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، اظهار کرد: رهبر معظم انقلاب و مسئولان ارشد کشور تفاوتی بین اقلیت‌ها نمی‌بینند و به دنبال وحدت بیشتر بین تمام ادیان و اقوام ایرانی هستند، اما گاهی دیده شده مدیران در سطح و پایه نگاه تهدیدآمیزی به اقلیت‌ها دارند.

وی با بیان اینکه "قطعاً نگاه تهدیدآمیز به اقلیت‌ها برای حفظ مملکت و شعائر دینی ما مناسب نیست"، افزود: آن چیزی که از اندیشه امام (ره) برخاسته بود و به قانون اساسی کشورمان تبدیل شد تا جایی که امکان داشت بهره‌مندی از حقوق شهروندی مثل آزادی و برابری مثل دیگران و حضور داشتن در مجلس شورای اسلامی و حق رأی را برایشان در نظر گرفته است.

این فعال دانشجویی همچنین گفت: خیلی از قوانین کشور نشان‌دهنده اهمیت جایگاه اقوام مختلف و مذاهب گوناگون کشورمان است اما گاهی دیده می‌شود که در برخی استان‌ها بر خلاف قانون، حقوق اقوام و اقلیت‌ها تضعیف شده است.

وی با اشاره به رابطه مثبت شیعه و سنی در کشورمان تصریح کرد: مهم‌ترین و بهترین نمونه تعامل دستگاه‌های امنیتی و نظامی با اقلیت‌ها به دوران حضور شهید شوشتری در میان اهل سنت باز می‌گردد. ایشان حتی در راه وحدت شیعه و سنی به شهادت رسیدند.

انتهای پیام

کد N231407