۰

واکنش وزارت امور خارجه ایران به خبر فرود یک هواپیمای آمریکایی در تهران

  • ۱۲بازدید
  • ۰ رای
  • ۰ دیدگاه
سیاست خارجی

مسافران این هواپیما شامل هیاتی از مقام های غنایی بودند که ریاست آن را برادر رییس جمهوری این کشور به عهده داشت و هیچ یک از خدمه آن آمریکایی نبودند.

سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان در واکنش به اخبار منتشر شده مبنی بر فرود یک فروند هواپیمای آمریکایی در فرودگاه مهرآباد گفت: این هواپیما حامل یک هیات عالی رتبه از غنا بوده که براساس اعلام دولت این کشور، هواپیمای یادشده در مالکیت آمریکا و در اجاره ریاست جمهوری غنا است. 

به گزارش ایلنا، مرضیه افخم در گفت‌وگو با خبرنگاران افزود: مسافران این هواپیما شامل هیاتی از مقام های غنایی بودند که ریاست آن را برادر رییس جمهوری این کشور به عهده داشت و هیچ یک از خدمه آن آمریکایی نبودند.

وی با بیان اینکه دو کشور ایران و غنا به دنبال گسترش مناسبات دوجانبه هستند، خاطرنشان کرد: هفته پیش هیات غنایی برای پیگیری توافقات انجام شده در سفر 2 سال پیش رییس جمهوری این کشور به ایران، به تهران سفر کرد.

سخنگوی وزارت امور خارجه افزود: این هیات غنایی پس از دیدار و گفت وگو با شماری از مقام های کشورمان از جمله حسین امیرعبداللهیان معاون عربی و آفریقایی وزارت امور خارجه، روز گذشته (پنجشنبه) تهران را ترک کرد.

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.