اعلام آمادگی جمهوری آذربایجان برای برگزاری کمیسیون مشترک اقتصادی با ایران

ایران

باکو- ایرنا- وزیر اقتصاد و صنایع جمهوری آذربایجان و رییس آذری کمیسیون مشترک اقتصادی این کشور با ایران در دیدار سفیر کشورمان در باکو، آمادگی خود را برای برگزاری اجلاس دوره ای این کمیسیون اعلام کردند.

به گزارش ایرنا از باکو، ˈشاهین مصطفی افˈ وزیر اقتصاد و صنایع جمهوری آذربایجان که به تازگی از سوی ˈالهام علی افˈ رییس جمهوری این کشور به عنوان رییس آذری کمیسیون مشترک اقتصادی با ایران انتخاب شده است در این دیدار با یادآوری ظرفیت ها و امکانات فراوان همکاری میان دو کشور، آمادگی باکو را برای برگزاری اجلاس مشترک با تهران اعلام کرد.

ˈمحسن پاک آیینˈ سفیر کشورمان در باکو نیز در این دیدار، ضمن قدردانی از دقت نظر و سرعت عمل دولت جمهوری آذربایجان در تعیین ترکیب جدید اعضای آذری کمیسیون مشترک اقتصادی، این اقدام را نخستین دستاورد سفر اخیر ˈالهام علی افˈ به کشورمان ارزیابی کرد.

وی همچنین با اشاره به مشخص شدن ترکیب هیات ایرانی کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و جمهوری آذربایجان و تعیین ˈمحمود واعظیˈ وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران به عنوان رییس ایرانی این کمیسیون، ابراز امیدواری کرد در آینده نزدیک اجلاس کمیسیون مشترک اقتصادی دو کشور برگزار شود.

براساس این گزارش، رییسان جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان در جریان سفر اخیر الهام علی اف به تهران با توجه به ظرفیتها و امکانات فراوان برای همکاری های دو کشور، بر ضرورت توسعه همکاری ها در قالب کمیسیون مشترک تاکید کرده اند.

خاورم*1206* 2023
کد N231313