یک فعال دانشجویی: مسئولان با اقلیت‌ها در تعامل باشند

دانشجويي,تشكل دانشجويي,اقليت‌ها ديني و مذهبي,اقوام ايران

دبیر انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه یزد گفت: دشمنان نظام همواره در پی تفرقه‌اندازی میان اقلیت‌های قومی و مذهبی ایران با حکومت مرکزی بوده‌اند.

میلاد مهدویان در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، اظهار کرد: تنوع می‌تواند هم مضر و هم مفید باشد که منظور از مضر، نفوذ و تفرقه‌اندازی دشمنان است. در این زمینه دشمنان در اوایل انقلاب تا اندازه‌ای موفق شدند ولی بعد از مدتی حیله‌های دشمنان نقش‌ برآب شد.

وی با بیان اینکه "اگر به اقلیت‌ها درست نگاه شود، این تنوع می‌تواند بسیار مفید باشد"، گفت: رهبر معظم انقلاب همیشه به اقلیت‌های قومی و مذهبی احترام می‌گذارند و دوستشان دارند. از طرفی هم ممکن است که مشکلاتی در برخورد مسئولان با آن‌ها مشاهده شود.

این فعال دانشجویی اضافه کرد: بطور کلی همیشه سعی شده است که مشکلات اقلیت‌ها حل و فصل شود تا از درگیری و دلخوری میان آنان و حکومت جلوگیری شود.

وی با بیان اینکه "دستگاه‌های حکومتی با اقلیت‌ها باید در تعامل باشند"، گفت: چند سال پیش که ریگی حملات تروریستی خود را در مناطق سنی‌نشین ایران انجام می‌داد، مرزداران سپاه با حضور در آن ناحیه‌ها سعی کردند تعامل خوبی با اقلیت‌های مذهبی داشته باشند.

مهدویان در پایان خاطرنشان کرد: با توجه به شرایط مکانی و زمانی مخلتف، می‌شود از نیروی اقلیت‌های قومی و مذهبی مختلف استفاده درست کرد؛ همانطور که در آموزش و پرورش جنوب کشور از این بزرگواران بهره برده می‌شود.

انتهای پیام

کد N231201