صدیقی: آب سنگین اراک قابل تعطیلی نیست

هسته‌‌يي,نماز جمعه,صديقي,امام جمعه موقت تهران

امام جمعه موقت تهران با تاکید بر اینکه "مطابق با گفته‌های رهبری به هیچ قیمتی از دستاوردهای دانشمندان خود در عرصه هسته‌ای عقب‌نشینی نخواهیم کرد"، اظهار کرد: نه آب سنگین اراک و نه کانون‌های دیگر به هیچ‌وجه قابل تعطیلی نیستند.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، حجت‌الاسلام والمسلمین کاظم صدیقی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته تهران، همچنین با اشاره به فرا رسیدن ایام ولادت حضرت فاطمه زهرا(س)، به بیان ویژگی‌های شخصیتی این حضرت پرداخت و خاطرنشان کرد: عظمت حضرت فاطمه زهرا(س) در آیینه وحی و گفتار نبی اسلام و همچنین ائمه اطهار و کرامت محبوبیت ایشان در قلوب مؤمنان نشانه عظمت یک بانو در دین اسلام است.

وی با بیان اینکه "خداوند امکان و استعدادی در وجود بانوان قرار داده که می‌تواند به عالی‌ترین رتبه‌ای که خداوند تعیین کرده است، دست یابد"، افزود: حضرت زهرا(س) از نظر رتبه و مقام آیینه تمام عیار صفات جمال و جلال پروردگار و به تعبیر امیرالمؤمنین(ع) بقیةالنبوه هستند.

امام جمعه موقت تهران با همزمانی ولادت حضرت زهرا(س) و امام خمینی(ره) اظهار کرد: ویژگی عمده امام خمینی(ره) این بود که ایشان پرچم غدیری که حضرت زهرا(س) قربانی‌اش بودند، در کشور برافراشتند و ولایت فقیه را در عرصه زندگانی دارای نقش و رسالت قرار دادند که این اقدام حکومت‌های ساختگی و مجعول شرق و غرب را تحت شعاع خود قرار داد.

صدیقی با بیان اینکه "امام خمینی(ره) افکار بشریت را به راهی نو در زندگی که سبک زندگی دینی است و در آن حکومت،‌ فرهنگ،‌ مدیریت‌، اقتصاد،‌ سیاست و ... همه آرم خدایی دارد، هدایت کرد"، افزود: ایشان آغازگر این مسیر بودند و امیدواریم که پایان این مسیر به ظهور حضرت مهدی (عج) ختم شود.

وی به فرا رسیدن روز زن اشاره کرد و با بیان اینکه "دنیای غرب در ارتباط با زنان به جز خیانت و تعرض به حقوق آنان هیچ خدمت دیگری نکرده است"، اظهار کرد: دنیای غرب زن را به ابزاری برای تبلیغ کالا و ارضای شهوات قرار داشته است. در دنیای غرب و دنیا کفر نه زن و نه مردم، هیچ‌یک دارای ارزش نیستند. دنیای غرب این موجود را در حد یک حیوان و پایین‌تر از آن آوردند و شیوه فریب، زورگویی و تجاوز ارمغانی است که آنها برای جامعه بشریت پیش آوردند.

صدیقی با اشاره به آیاتی از قرآن کریم در مورد جایگاه زن و برابری زن و مرد در محضر پروردگار خاطرنشان کرد: در قرآن کریم آمده است چه مرد و چه زن اگر هر کدام اعمال صالح انجام دهند، وارد بهشت می‌شوند و در این ورود نیز هیچگونه ممنوعیتی برای بانوان و جود ندارد.

ادامه دارد...

کد N231048