رحیمیان: تمام شخصیت‌های اثرگذار از نسل حضرت زهرا(س) بوده‌اند

رحیمیان: اگر به تاریخ بنگریم تمام شخصیت‌های اثرگذار از نسل حضرت زهرا(س) بوده‌اند

تولیت آستان مقدس جمکران گفت: در طول تاریخ می‌بینیم در هر عصر و دورانی فرزندانی از حضرت زهرا(س) بوده‌اند که توانسته‌اند در تاریخ تاثیرات زیادی بگذارند؛ از جمله آنها حضرت معصومه (س)‌، حضرت عبدالعظیم(ع) و عصر حاضر ما نیز امام (ره) است و پس از امام جانشین بر حق ایشان مقام معظم رهبری است که جلوه‌ای از خیر و برکت در جامعه ماست.

به گزارش خبرنگار دین و اندیشه خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، حجت‌الاسلام والمسلمین رحیمیان در سخنرانی پیش از خطبه‌های امروز نماز جمعه تهران با تبریک ایام ولادت حضرت زهرا (س) و امام (ره) اظهار کرد: خداوند متعال عطیه‌ای بزرگ به پیامبر اعطا فرمود و آن عطیه حضرت زهرا(س) است. این حضرت از جهات مختلف برای دین اسلام منشاء خیر و برکت است. یکی از این منشاءهای خیر و برکت، فرزندان حضرت زهرا(س) هستند که در بعد کیفی و کمی برای جامعه اسلامی فوق‌العاده ارزشمند هستند.

وی تصریح کرد: بخش کمیت آن برمی‌گردد به اینکه اگر از نظر آماری بررسی کنیم، می‌توان گفت تمام انسان‌هایی که در زمان امروز قرار دارند به نوعی فرزند حضرت زهرا(س) و محرم ایشان قرار می‌گیرند. شاید از نظر جَد پدری اینگونه نباشد ولی اگر از نظر علمی بررسی کنیم، در نسل ما افرادی بودن که نسل مادری آنها به حضرت زهرا(س) برمی‌گردد ولی به دلایل مختلف در طول تاریخ این عنوان از بین رفته است.

تولیت آستان مقدس جمکران تصریح کرد: از نظر کفیتی نیز در طول تاریخ مشاهده می‌کنیم که در هر عصر و دورانی فرزندانی از حضرت زهرا(س) بودند که توانسته‌اند در تاریخ تأثیرات زیادی بگذارند از جمله آنها حضرت معصومه (س)‌، حضرت عبدالعظیم(ع) و عصر حاضر ما نیز امام (ره) است و پس از امام جانشین بر حق ایشان مقام معظم رهبری است که جلوه‌ای از خیر و برکت در جامعه ماست.

رحیمیان اضافه کرد: در سالروز ولادت حضرت زهرا(س) انسانی پا به عرصه وجود می‌گذارد که از نسل این بزرگوار است که تاریخ را تغییر می‌دهد و دین اسلام را در مقابل بی‌دینی قرار می‌دهد و احیاگر اسلام می‌شود. اگر حضرت موسی از مائده آسمانی به یاران خود داد امام (ره) با گستردان اسلام ناب محمدی صدها میلیارد انسان را از ظرفیت دین پر کرد.

وی با بیان اینکه "امام همچون جدش حضرت زهرا(س) مظهر تولی و تبری الهی بود و همه چیز خود را در راه خدا فدا کرد"، افزود: امام همواره با روحیه فاطمیه فریاد می‌زد که به خواست خدا ما انقلابمان را به تمام جهان صادر می‌کنیم و به یاری خدا این انقلاب با بانگ الله‌اکبر و محمد رسول‌الله را در جهان پر نکند نمی‌ایستد. امروز باید بدانیم که رهروان واقعی امام چه کسانی هستند اینکه یک سری از افراد زمانی با امام نشست و برخواست داشته‌اند مهم نیست، مهم آن است که باید دستورات امام را شاخص اصلی کار خود قرار دهند.

تولیت آستان مقدس جمکران یادآور شد: طبق سخن امام(ره)، "میزان حال فعلی هرکس است"؛ یعنی اینکه مدعی خط امام باشیم کفایت نمی‌کند. ما باید رهرو خط امام باشیم. مگر می‌شود کسی بگوید امام را قبول دارم ولی جانشین امام را نه. این مصداق همان مشکلی است که در زمان حضرت رسول بوجود آمد. آن زمان، عده‌ای پس از درگذشت رسول‌الله می‌گفتند ما پیامبر را قبول داریم ولی جانشینش را نه.

رحیمیان تصریح کرد: آنهایی خود را مدعی خط امام می‌دانند به کارهایشان بنگرند و ببینند اگر مدعی خط امام هستند چرا از آنها آمریکا و اسراییل حمایت می‌کنند؟ آمریکا و اسراییل همواره دشمن امام بودند؛ مگر می‌شود کسی دستورات امام را در جامعه پیاده کند ولی از دولت‌های غربی حمایت شود؟ کسی که سر سفره امام و امنیت شهدا نشسته است حق ندارد به اصل نظام پشت کند زندگی‌نامه منافقین باید برای آنها درست عبرت باشد.

وی در پایان گفت: امروز به خواست خدا ما ابرقدرت جهان اسلام هستیم. همه می‌خواهند سوریه از بین برود ولی ایران نمی‌خواهد. پس کشورهای غربی بدانند که به خواست خدا و پشتوانه ائمه آن چیزی که ایران بخواهد، می‌شود.

انتهای پیام

کد N230945