رئیس کل دادگستری استان هرمزگان:

وظایف دستگاه قضا در جزیره کیش باید جهادگونه انجام شود

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان گفت: دستگاه قضایی در استان هرمزگان و جزیره کیش که سرمایه‌های زیادی در آن جذب شده است، وظیفه دارد از سرمایه‌گذاری‌های مشروع در این جزیره حمایت کند و با موانع، آفت‌ها در اقتصاد و صنعت برخورد جدی و قاطع داشته باشد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه خلیج فارس، حجت‌الاسلام والمسلمین محمد صادق اکبری در مراسم تودیع و معارفه رئیس دادگستری جزیره کیش با اشاره به مستقل بودن دستگاه قضا اظهار کرد: برای شکوفایی اقتصاد در کشور، دستگاه قضایی باید با بیماری‌ها، آفت‌ها و موانع رشد اقتصادی با جدیت برخورد و از بروز و ایجاد مفاسد اقتصادی خرد و کلان جلوگیری کند همچنین تحت تاثیر هیچ گروه، شخص، نهاد و ارگان و دستگاهی قرار نگیرد و بر اساس دستورات خداوند و قانون در اجرای حکم عمل کند.

وی افزود: دستگاه قضایی در استان هرمزگان و جزیره کیش که سرمایه‌های زیادی در آن جذب شده است وظیفه دارد از سرمایه‌گذاری‌های مشروع در این جزیره حمایت کند و با موانع، آفت‌ها در اقتصاد و صنعت برخورد جدی و قاطع داشته باشد.

اکبری، مسائل فرهنگی و اسلامی ملت ایران را مورد تاکید مردم و مسئولان قرار داد و گفت: در جایی که به فرهنگ اسلامی ملت ایران خدشه‌ای وارد می‌شود، دستگاه قضایی وظیفه دارد وارد عمل شود و برخورد جدی و قاطعانه داشته باشد.

وی افزود: مفاسد اخلاقی زیبنده جامعه اسلامی نیست و همه کسانی که به جزیره کیش که یک جزیره گردشگری است قدم می‌گذارند، باید آداب و رسوم ایرانی داشته باشند و با هر مورد مهمی که به این فرهنگ خدشه وارد می‌کند با جدیت برخورد شود.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان، تقویت و ارتقاء دادگستری کیش را در آینده مورد تاکید قرار داد و گفت: باید جهادگونه و بسیجی‌وار وظایف دستگاه قضایی در جزیره کیش انجام شود و کارها را با نگاه امروز به فردا و از این ماه به آن ماه موکول نکنیم و با خدمت به موقع، صادقانه، خالصانه که در نتیجه آن نیز امنیت و آرامش برقرار باشد پیش ببریم.

به گزارش ایسنا، در پایان این مراسم در احکام جداگانه‌ای از سوی آیت‌الله آملی لاریجانی رئیس قوه قضائیه محمد شنبه‌زاده به عنوان رئیس جدید دادگستری و دادگاه عمومی جزیره کیش منصوب شد و از زحمات غلامعباس محمد حسن‌پور تقدیر و به عنوان مستشار دادگاه‌های تجدیدنظر استان هرمزگان منصوب شد.

انتهای پیام

کد N230783