یک فعال دانشجویی: تفاوتی میان اقلیت‌ها و سایر مردم ایران وجود ندارد

دانشجويي,تشكل دانشجويي,اقليت‌ها ديني و مذهبي,اقوام ايران

دبیر انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه آزاد واحد تهران جنوب گفت: اقوام و اقلیت‌های مذهبی یا قومی، همان مردم ایران هستند و تفاوتی میان هیچکدام وجود ندارد.

مهسا سلطانی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، اظهار کرد: ایران یکی از معدود کشورهایی است که دارای تکثر قومی است و این خود از نکات مثبت و فرصتی برای کشور به حساب می‌آید.

وی با بیان اینکه "اقوام و حکومت باید تعهدات متقابل داشته باشند"، گفت: وقتی کسی می‌گوید ایرانی است، خارج از قومیت یا مذهب، یکسری تعلقات مشترک با همه ایرانی‌ها پیدا می‌کند. دلیل اینکه در برخی مواقع به عنوان تهدید به اقلیت‌ها نگاه می‌شود، به موضوع کنترل و وحدت بازمی‌گردد. اگر به جای نگاه تهدید محور با وحدت به آنان بنگریم، حتماً به عنوان فرصت از اقلیت‌ها یاد خواهیم کرد.

این فعال دانشجویی همچنین گفت: مشکل از نوع نگاه ما به مساله اقلیت‌هاست. نباید آنان را جدا از دیگر مردم این کشور بدانیم و همانطور که وظیفه حکومت، باید شرایطی را برای مردم، از جمله اقلیت‌ها فراهم کرد تا بتوانند احساس نزدیکی در رفتار مسئولان شاهد باشند.

وی با تاکید بر ضرورت سیاستگذاری درست از سمت مسئولان کشور اظهار کرد: نوع نگاه و سیاستگذاری دولت باید تغییر کند و اقلیت‌ها کاملا متوجه شوند که شرایط امنی برای آنان وجود ندارد.

سلطانی با اشاره به همکاری بزرگان اهل سنت با حکومت در موضوع گروگان‌گیری مرزبانان ایرانی گفت: باید در رسانه‌ها از بزرگان سنی که نقش مهمی در آزادی مرزبانان ایرانی ایفا کردند تشکر و قدردانی کرد. این امر موجب وحدت و یکدلی بیشتر بین مردم و اقلیت‌ها با حکومت مرکزی می‌شود.

انتهای پیام

کد N230651