سیاری خبر داد: آغاز حرکت ناوگروه سی‌ام نداجا/تولید انواع ناوشکن و زیردریایی

امير دريادار حبيب‌الله سياري,فرمانده نيروي دريايي ارتش جمهوري اسلامي ايران,رژه,ارتش جمهوري اسلامي ايران,نيروي دريايي ارتش,ناوشكن

فرمانده نیروی دریای ارتش جمهوری اسلامی ایران اظهار کرد: ناوگروه بیست و نهم نیروی دریایی ارتش اکنون در خلیج عدن حضور دارد و به سمت مسقط در حال حرکت است.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، امیر دریادار حبیب‌الله سیاری در حاشیه مراسم رژه روز ارتش در جمع خبرنگاران با اعلام این خبر افزود: این ناوگروه روز هشتم یا نهم اردیبهشت وارد آب‌های دریایی کشورمان می‌شود و همچنین ناوگروه سی‌ام ارتش دو روز قبل حرکت خود را آغاز کرد.

وی همچنین افزود: مراحل ساخت ناوشکن آموزشی خلیج فارس آغاز شده است. این ناوشکن توانایی نیروی دریایی افزایش می‌دهد زیرا هم قادر است در عرصه آموزشی عمل کرده و هم می‌تواند ماموریت‌های ناوشکن را انجام دهد.

فرمانده نیروی دریای ارتش در ادامه اظهار کرد: دزدی دریایی همچنان ادامه دارد ولی ما با قدرت با آن مقابله می‌کنیم.

سیاری با بیان اینکه "زیردریایی کلاس فاتح در سال جدید رونمایی می‌شود"، افزود: ناوشکن کلاس جماران در مدل‌های دو تا هفت نیز در حال تولید است.

وی درباره همکاری کشورهای حاشیه دریای خزر نیز گفت: ما با همه کشورهای حاشیه دریای خزر از جمله آذربایجان در ارتباط هستیم و معتقدیم اگر امنیت این منطقه برقرار نشود، ما نمی‌توانیم از منابع این دریا استفاده کنیم.

سیاری در پایان خاطرنشان کرد: اگر قرار باشد قراردادی میان ایران و این کشورها بسته شود، این کار از طریق وزارت دفاع انجام خواهد شد.

انتهای پیام

کد N230509