آمریکا سرکیسه را شل کرد: واشنگتن 450 میلیون دلار دیگر از بدهی اش به ایران را پرداخت

تسنیم نوشت:

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد در پی عمل ایران به تعهداتش در چارچوب توافق هسته ای ژنو، دولت آمریکا نیز گام هایی را برای آزاد کردن ۴۵۰ میلیون دلار دارایی بلوکه شده ایران برداشته است.

به نقل از رویترز، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد در پی عمل ایران به تعهداتش در چارچوب توافق هسته ای ژنو، دولت آمریکا نیز گام هایی را برای آزاد کردن 450 میلیون دلار دارایی بلوکه شده ایران برداشته است.

ماری هارف گفت: «همه طرف ها به تعهدات خود در چارچوب توافق ژنو عمل کرده اند. همچنانکه ایران در راستای این توافق حرکت می کند کشورهای آمریکا، فرانسه، آلمان، چین، روسیه،‌ انگلیس و اتحادیه اروپا نیز به اجرای تعهدات خود در چار چوب این توافق ادامه می دهند».
او در ادامه گفت: وزارت خزانه داری آمریکا بر پایه اطلاعات منتشر شده از سوی آژانس بین المللی انرژی اتمی و در راستای تعهدات آمریکا در چارچوب توافق هسته ای گام های لازم برای آزاد کردن 450 میلیون دلار دارایی بلوکه شده ایران بر اساس توافق هسته ای را برداشته است.
بر اساس توافق هسته ای ژنو، کشورهای غربی متعهد شده اند طی 8 مرحله 4.2 میلیارد دلار از دارایی های محدود شده ایران در بانک های خارجی را در دسترس این کشور قرار دهند.


23231

 

کد N230390