جعفرزاده در گفت‌وگو با ایسنا،

حفظ مرزها در بیان انتقادات به توافق‌نامه ژنو منجر به تقویت مذاکرات می‌شود

سیاسی

یک عضو فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت گفت که حضور نمایندگان مجلس در صدا و سیما برای نقد و بررسی توافق نامه ژنو باعث تقویت مذاکرات می‌شود مشروط بر آنکه انتقادات و مطالب مطرح شده با رعایت ملاحظات سیاسی و مرزها بیان شود.

غلامعلی جعفرزاده در گفت‌و‌گو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری ایسنا، با اشاره به موافقت صدا و سیما برای حضور نمایندگان در برنامه‌ای تلویزیونی جهت نقض بررسی توافق‌نامه ژنو گفت: بنده یکی از امضاء کنندگان این نامه بودم که متاسفانه در وهله اول صدا و سیما برخورد نامناسبی با این نامه داشت و از آن برداشت سیاسی کرد.

وی افزود: حرف بنده این است که باید اجازه‌ی بیان نظرات به مخالفان، حتی مخالفان راست و تندرو همچون جبهه پایداری داده شود. صدا و سیما باید رسانه‌ای باشد که مخالفان در چارچوب نظام بتوانند حرف‌هایشان را بزنند.

این نماینده اصولگرای مجلس اضافه کرد: متاسفانه بعد از این نامه مانورهایی داده شده و اهداف امضاء کنندگان بر خلاف واقعیت منعکس گردید. منظور ما از امضای این نامه این نیست که دولت را بکوبیم بلکه نظرمان این است که صدا و سیما باید اجازه دهد که در چارچوب قانون اساسی و نظام حرف‌ها زده شود.

جعفرزاده در ادامه با تاکید بر این که انتقادات نسبت به توافق ژنو در برنامه صدا و سیما باید با رعایت ملاحظات سیاسی انجام شود، در عین حال گفت: اگر این مذاکرات خیلی هم بی‌سر و صدا انجام شود ابزار را از مذاکره کنندگان می‌گیرد. بنابراین بیان انتقادات در مورد توافق ژنو اتفاق مثبتی مشروط بر این که مقرضانه نبوده و ملاحظات سیاسی در آن رعایت شود.

وی ادامه داد: شک نکنید در صورتی که نقد و بررسی توافق ژنو از سوی نمایندگان در برنامه صدا و سیما با رعایت مرزها انجام می‌شود این رویکرد خود باعث تقویت مذاکرات می‌شود.

نماینده‌ی مردم رشت همچنین با تاکید بر این که همصدایی در کشور در مورد مذاکرات و توافق ژنو وجود دارد افزود: البته در این رابطه باید حساب عده‌ای که همواره با همه چیز مخالفت می‌کنند را جدا دانست.

جعفرزاده همچنین با انتقاد از رویکرد صدا و سیما نسبت به عملکرد دولت گفت: متاسفانه صدا و سیما رفتار منصفانه‌ای نسبت به دولت نداشته و عملکرد یک سویه‌ای دارد انگار با نگاهی مغرضانه فعالیت‌های دولت را انعکاس می‌دهد که این ایراد به صدا و سیما در موارد مختلف همچون توافق ژنو وجود دارد البته مقداری در موضوع هدفمندی همگانی به وجود آمده که باید پس پرده‌ی آن را دید.

انتهای پیام

کد N230317