روسیه: تبلیغات ضدروسی ناتو بی سابقه است

ناتو,تبلیغات ضدروسی

مسکو-ایرنا- وزارت امور خارجه روسیه روز پنجشنبه در بیانیه ای اعلام کرد: تبلیغات ضدروسی سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) در 15 سال اخیر در دوره پس از جنگ یوگسلاوی سابق بی سابقه است.

به گزارش ایرنا، در این بیانیه گفته شده است: تبلیغات ناتو علیه روسیه که این کشور را مسئول بروز بحران در اوکراین دانسته است، حتی از تبلیغات زمان جنگ یوگسلاوی (در سال 1999) هم فراتر رفته است.

وزارت خارجه خاطرنشان کرده است: روسیه در دو دهه اخیر تلاش های گسترده ای را برای تامین امنیت اروپا به عمل آورده است و پیشنهاد ایجاد ساختار جدید امنیتی مبتنی بر اصل برابری امنیت را برای تمام کشورهای این قاره داده است.

در بیانیه آمده است: روسیه از آغاز تاسیس سازمان امنیت و همکاری اروپا در فعالیت های این سازمان مشارکت داشته است.

ˈمسکو برای همکاری با ناتو در امر ایجاد ثبات و امنیت در قاره اروپا ابراز علاقمندی کرده است و این تمایل دوجانبه در بیانیه سال 2010 لیسبون (شورای روسیه-ناتو) ثبت شده است.ˈ

در بیانیه وزات خارجه روسیه گفته شده است: روسیه در مساله افغانستان هم با ناتو کمال همکاری را داشته و در ترانزیت محموله های ناتو به این کشور یا مسیر معکوس با این سازمان مشارکت داشته است.

روسیه با انتقاد از رویکرد ناتو یاداوری کرده است: ناتو در دوره پس از فروپاشی شوروی بارها توافق های موجود با روسیه را نقض کرده است.

ˈنیروهای ناتو در سال 1999 به یوگسلاوی تجاوز کرده و هزاران نفر را در این کشور به خاک و خون کشیدند.ˈ

در بیانیه وزارت خارجه روسیه به اقدامات تجاوزگرانه کشورهای عضو ناتو ازجمله حمله به لیبی در سال 2011 اشاره شده است که به بهانه دفاع از مردم به این کشور حمله کردند.

اروپام/2242**۵۱۸**1566
کد N229994