صلیب سرخ:درگیری های طرابلس هزاران لبنانی را مجبور به ترک خانه های خود کرد

طرابلس,صلیب سرخ

بیروت – ایرنا – دفتر سازمان صلیب سرخ جهانی در لبنان اعلام کرد که در درگیری های مسلحانه و خونین شهر طرابلس معروف به پایتخت شمالی لبنان ، هزاران نفر از ساکنان این شهر مجبور به ترک خانه های خود و پناه گرفتن در مناطق امن تر شدند.

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا، صلیب سرخ اعلام کرد که به حدود 6 هزار شهروند طرابلسی کمک های غدایی و کالاهای اساسی ارائه کرده است.

« فردریک دومون» رییس بخش کمک های صلیب سرخ جهانی برای تقویت امنیت اقتصادی در لبنان گفت: درگیری های مسلحانه در بخش هایی از شهر طرابلس بصورت پراکنده صورت گرفت و این امر برخی شهروندان را مجبور به ترک خانه هایشان کرد و آنها هر بار برخی از دارایی ها و اموال خود را از دست دادند و متحمل رنج های زیادی شدند.

در بیانیه صلیب سرخ آمده است که کارکنان دفتر این سازمان در لبنان مواد شوینده ، لباس و غدا میان شهروندان لبنانی ساکن طرابلس بویژه در مناطق فقیر نشین توزیع کردند.

شهروندان لبنانی که مجبور به ترک خانه های خود شدند بیشتر در مناطق پرجمعیت باب التبانه ، جبل محسن ، المنکوبین و القبه زندگی می کردند و درگیری های مسلحانه خونین در این مناطق متمرکز بود.

در آخرین مرحله درگیری های مسلحانه در طرابلس که حدود دو هفته طول کشید و اخیرا با شروع برنامه امنیتی پایان یافت، حدود 30 تن کشته و بیش از یکصدو پنجاه تن زخمی شدند.

« مروان الاعور» رییس واحد حوادث صلیب سرخ لبنان هم گفت: داوطلبان صلیب سرخ لبنان با همکاری صلیب سرخ جهانی تیم هایی را برای ارائه کمک های لازم و فوری به شهروندان لبنانی که خانه های خود را ترک کرده بودند، ارائه کردند.

صلیب سرخ جهانی با ابراز نگرانی از پیامدهای انسانی درگیری های خونین و مسلحانه در شهر طرابلس لبنان از همه طرف ها خواسته است تا برای جلوگیری از تکرار این حوادث تلاش کنند.

خاورم ** 1324
کد N229952