ایکائو: جعبه سیاه هواپیمای ناپدید شده به مالزی تعلق دارد

سازمان حمل و نقل بین‌المللی هوایی مدنی (ایکائو) اعلام کرد که جعبه سیاه هواپیمای ناپدید شده خطوط هوایی مالزی به این کشور تعلق دارد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) از مالزی، ایکائو عنوان کرد که طبق مقررات از آنجا که هواپیمای ناپدید شده متعلق به مالزی بوده است از این رو جعبه سیاه این هواپیما نیز به مالزی تعلق دارد.

این اطلاعیه در حالی از سوی ایکائو صادر می‌شود که پیش از این مالزی بارها تاکید کرده بود که اگرچه این کشور تکنولوژی کسب اطلاعات جعبه سیاه را ندارد اما در صورت پیدا شدن جعبه سیاه هواپیما باید به مالزی تحویل داده شود.

در همین راستا یک مقام عالی رتبه مالزیایی تصریح کرده بود که استرالیا رهبری عملیات جستجو برای یافتن هواپیمای خطوط هوایی مالزی را بر عهده دارد اما پس از یافتن جعبه سیاه باید آن را به مالزی تحویل دهد.

روزنامه نیو استریتس تایمز نیز در گزارشی نوشته است که جعبه سیاه پرواز MH370 پس از یافته شدن به یک محل بسیار امن انتقال داده خواهد شد و سپس تیمی متشکل از متخصصان صنعت هواپیمایی عملیات دانلود اطلاعات آن را آغاز خواهند کرد.

علاوه بر نهادهای مالزیایی، سازمان‌های بین‌المللی دیگری همچون اداره ایمنی حمل و نقل هوایی آمریکا، اداره ایمنی هواپیمایی مدنی فرانسه و اداره بررسی سوانح هوایی انگلیس نیز اجازه خواهند داشت تا در این فرایند به عنوان ناظر حضور داشته باشند.

انتهای پیام

کد N229930