حضور وزرای دولت در شش کمیسیون تخصصی مجلس

سیاسی

علاوه بر کمیسیون‌های آموزش و پرورش و امنیت ملی، کمیسیون اقتصادی، انرژی، فرهنگی و بهداشت و درمان طرح سوال از وزرا را در دستور کار خود دارند.

علاوه بر کمیسیون‌های آموزش و پرورش و امنیت ملی، کمیسیون اقتصادی، انرژی، فرهنگی و بهداشت و درمان طرح سوال از وزرا را در دستور کار خود دارند.

وزیر کار به کمیسیون اقتصادی می‌رود

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، کمیسیون اقتصادی در جلسه سه‌شنبه خود از ربیعی وزیر کار، رفاه و تعاون اجتماعی و از وزیر صنعت، معدن و تجارت برای پاسخگویی به سوال موسوی لارگانی دعوت کرده است.

کمیسیون اقتصادی همچنین ادامه بررسی قانون اصلاح مالیات‌های مستقیم، بررسی راهکار‌های لازم در ارتباط با اقتصاد مقاومتی با مسئولان بورس و اوراق بهادار در دستورکار دارد.

وزیر نیرو به کمیسیون انرژی می رود

وزیر نیرو این هفته برای پاسخ دهی به سوال 7 نفر از نمایندگان به کمیسیون انرژی می‌رود، این کمیسیون علاوه بر سوال از وزیر نیرو بررسی گزارش عملکرد سال گذشته این وزارتخانه و دعوت از کارشناسان سازمان انرژی اتمی عضو در تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای را در دستور کار خود دارد.

وزیر کار به کمیسیون بهداشت می‌رود

کمیسیون بهداشت هم این هفته از وزیر تعاون دعوت کرده است تا به سوال یک نماینده پاسخ دهد. همچنین وزیر کشاورزی جهت پاسخگویی به سوال یک نماینده و وزیر بهداشت برای پاسخگویی به سوال سه نماینده به کمیسیون بهداشت خواهد رفت.

کمیسیون بهداشت در جلسه یکشنبه خود بررسی طرح اصلاح موادی از قانون حفاظت و بهره‌برداری از جنگل‌ها و مراتع و استماع گزارش رئیس سازمان غذا و دارو در مورد برنامه‌های این سازمان در خصوص سیاست‌های ابلاغی رهبری را در دستور کار دارد.

وزیر ارشاد برای پاسخ به سوال چهار نماینده به کمیسیون فرهنگی می‌رود

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی این هفته برای پاسخگویی به سوالات قاسم جعفری،ندیمی، رحماندوست و زهره طبیب‌زاده به کمیسیون فرهنگی مجلس می‌رود.

کمیسیون فرهنگی همچنین در جلسه یکشنبه خود بررسی لایحه اصلاح موادی از قانون خدمت وظیفه عمومی و ادامه بررسی طرح جمعیت و تعالی خانواده را در دستور کار دارد.

کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی این هفته از مسئولان سازمان ملی استاندارد و راهور و ناجا برای بررسی محصولات شرکت عقاب افشان تولید کننده اتوبوس‌های اسکانیا دعوت کرده است تا پرونده این شرکت را بررسی کند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، این کمیسیون همچنین شکایت کریمی قدوسی نماینده مشهد را در شورای عالی امنیت ملی بررسی خواهد کرد.

نشست مشترک کمیسیون اجتماعی با مسئولان ستاد مبارزه با مواد مخدر

کمیسیون اجتماعی این هفته علاوه بر بررسی طرح یک فوریتی الحاق یک بند به قانون تشکیل شورای عالی اشتغال و بررسی طرح بیمه اجتماعی فراگیر نشست مشترکی با مسئولان ستاد مبارزه با موادمخدر خواهد داشت.

کمیسیون برنامه و بودجه با وزیر نفت دیدار خواهد کرد

کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس این هفته در دستور کار خود علاوه بر بررسی طرح تسهیل تسویه بدهی ارزی واحد‌های تولیدی به حساب ذخیره ارزی بررسی نحوه تامین غیرنقدی مطالبات پیمانکاران پروژه‌های عمرانی، حمل و نقل و آب و فاضلاب را در دستور کار دارد.

این کمیسیون همچنین در جلسه سه‌شنبه خود با وزیر نفت دیدار خواهد کرد تا برنامه‌های آینده وزارتخانه را استماع کند.

کمیسیون شوراها لایحه تشکیل شورای عالی امینی حمل و نقل را بررسی می‌کند

کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی در جلسات این هفته خود بررسی طرح محاسبات عمومی، طرح اصلاح برخی از قوانین در راستای حمایت از تولید ملی و همچنین لایحه تشکیل شورای عالی ایمنی حمل و نقل را در دستور کار دارد.

نوبخت به کمیسیون عمران می‌رود

کمیسیون عمران مجلس این هفته استماع گزارش نوبخت معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور از عملکرد بودجه در سال 92 و سیاست‌های کلی سال را در دستور کار دارد. این کمیسیون همچنین در جلسه یکشنبه خود با انجمن‌های صنفی مرتبط در حوزه‌های مربوط به اقتصاد مقاومتی و نامگذاری سال جاری را در دستور کار دارد.

کمیسیون قضائی لایحه جرم سیاسی را بررسی خواهد کرد

کمیسیون حقوقی و قضائی مجلس این هفته بررسی لایحه جرم سیاسی را در دستور کار خود دارد.

کمیسیون حقوقی و قضائی همچنین لایحه نحوه اجرای محکومیت‌های مالی و طرح دائمی شدن قانون اصلاح موادی از قانون سازمان بازرسی کل کشور را بررسیی خواهد کرد.

طرح نجات دریاچه‌ها در کمیسیون کشاورزی

کمیسیون کشاورزی این هفته طرح نجات و احیای دریاچه‌ها و تالاب‌های کشور را بررسی خواهد کرد.

این کمیسیون همچنین لایحه تصویب حفاظت از دریای خزر دربرابر آلودگی ناشی از منابع طبیعی و فعالیت‌های مستقر در خشکی الحاقی به کنواسیون چارچوب حفاظت از محیط زیست دریایی دریای خزر را در دستور کار دارد.

کمیسیون در جلسه سه‌شنبه خود طرح تشکیل صندوق حمایت از توسعه و کشت دانه‌های روغنی و جلسه مشترک با رئیس سازمان دامپزشکی کشور را خواهد داشت.

انتهای پیام

کد N229746