در همایش "دانشجو، عزم ملی و مدیریت جهادی" عنوان شد

توجه به مسایل علمی، اولویت فعالیت بسیج باشد

فرمانده سپاه انصارالمهدی(عج) استان زنجان گفت: توجه به مسایل علمی باید متناسب با نیازهای کشور، اولویت فعالیت بسیج در همه سطوح به ویژه در دانشگاه‏ها باشد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه زنجان، سردار "جهانبخش کرمی" در همایش "دانشجو، عزم ملی و مدیریت جهادی" که به همت جهاددانشگاهی استان زنجان برگزار شد، اظهار کرد: از شش سال گذشته مقام معظم رهبری تاکید ویژه‎ای بر اقتصاد کشور داشتند و مبارزه با استکبار را در حل مشکلات اقتصادی بیان کرده‎اند، زیرا با وجود اراده ملت، تحریم و فشار اقتصادی، دشمن به جایی نمی‎رسد.

وی افزود: با توجه به نیروی متخصص و کارآمدی که در کشور وجود دارد اگر از منابع خدادادی و فراوان کشور به خوبی بهره‎برداری شود نه تنها کشور ایران، بلکه برای نیازهای کشورهای منطقه نیز جواب‌گو خواهد بود که این امر مشروط به عزم ملی و مدیریت جهادی است.

سردار کرمی تصریح کرد: هر ابرقدرتی در مقابل این تحریم‎ها قطعاً از پا درمی‎آمد و دچار فروپاشی می‌شد، اما با حضور مردم همیشه در صحنه کشور، ایران اسلامی روز به روز در حال پیشرفت و عظمت است و اسلامی که آمریکا به دنبال ساقط کردن آن بود هر روز با شکوه بیشتری به جهان عرضه می‌شود که این امر به برکت فرهنگ عاشورایی ملت ایران است.

وی تاکید کرد: بسیج یک تشکل خصوصی نیست، بلکه متعلق به اسلام و قرآن و همه ملت است و مهم‌ترین رسالت آن توجه به مسایل علمی است که باید در رأس همه برنامه‎های بسیج باشد و اگر دانشجویی در این حوزه غفلت کند و یا آن طور که شایسته است به مسایل علمی بها ندهد، نمی‏‌توان به او عنوان بسیجی را اطلاق کرد.

فرمانده سپاه انصارالمهدی(عج) استان زنجان خاطرنشان کرد: دانشجو باید بصیرت داشته و وارد فعالیت‏های سیاسی شود، اما نباید دانشگاه‎ها جولانگاه جریان‎های سیاسی شوند و این فعالیت سیاسی باید با صبر، حلم و رفتار بسیجی همراه باشد.

وی با اشاره به نعمت ولایت، تصریح کرد: ولایت در هیچ جای دنیا نیست و همین امر باعث پیروزی و تداوم انقلاب اسلامی ایران شده است، زیرا بسیاری از انقلاب‎ها و جنبش‎های اسلامی که در چند سال اخیر شاهد آن بودیم به دلیل نبود رهبری واحد علی‎رغم تلاش‎های فراوان به پیروزی نرسیدند و همچنین نعمت دیگر این کشور، مردم ولایی و شهیدپروری هستند که تاریخ، نظیر آن را ندیده است.

انتهای پیام

کد N229703