با حضور علی لاریجانی انجام شد؛

افتتاح مرکز ایران‌شناسی و آموزش زبان فارسی در دانشگاه تربیت معلم بلاروس

سیاسی

رئیس مجلس شورای اسلامی در افتتاحیه مرکز ایران شناسی و آموزش زبان فارسی در دانشگاه دولتی تربیت معلم بلاروس حضور یافت.

رئیس مجلس شورای اسلامی در افتتاحیه مرکز ایران شناسی و آموزش زبان فارسی در دانشگاه دولتی تربیت معلم بلاروس حضور یافت.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، علی لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی، صبح امروز (پنج‌شنبه) در افتتاحیه مرکز ایران شناسی و آموزش زبان فارسی در دانشگاه دولتی تربیت معلم بلاروس حضور یافت.

در این مراسم سه تن از دانشجویان دانشگاه دولتی تربیت معلم بلاروس برخی اشعار عمر خیام را در حضور رئیس مجلس شورای اسلامی خواندند.

رئیس مجلس شورای اسلامی نیز بعد از استماع این اشعار، با آرزوی موفقیت برای دانشجویان این دانشگاه،‌ افزود: بدون‌شک با یادگیری زبان فارسی می توانید از مفاهیم جدیدتری برخوردار شوید.

وی خطاب به دانشجویان دانشگاه دولتی تربیت معلم بلاروس، تصریح کرد: ایران کشوری با قدمت زیاد است که آثار علمی و عرفانی فراوانی دارد بنابراین آشنایی با زبان فارسی می تواند دریچه‌های جدیدی را روبروی شما باز کند.

رئیس دانشگاه دولتی تربیت معلم بلاروس نیز ضمن خوش‌آمدگویی به رئیس مجلس شورای اسلامی،‌ تاکید کرد: ما برای ایران و فرهنگ و تاریخ این کشور احترام زیادی قائل هستیم بنابراین تصمیم گرفتیم تا مرکز ایران شناسی و آموزش زبان فارسی را در این دانشگاه افتتاح کنیم.

بازدید رئیس مجلس شورای اسلامی از کتابخانه ملی بلاروس

علی لاریجانی از کتابخانه ملی بلاروس بازدید کرد.

به گزارش ایسنا به نقل از خانه ملت، علی لاریجانی امروز (پنج‌شنبه) از کتابخانه ملی بلاروس و بخش‌های مختلف این کتابخانه بازدید کرد.

در جریان این بازدید رئیس مجلس با حضور در واحد نسخ خطی کتابخانه ملی بلاروس، لوح یادبود مهمانان عالی رتبه را امضا کرد.

انتهای پیام

کد N229694