گسترش همکاری نظامی صربستان و روسیه

روسیه,صربستان

بلگراد-ایرنا- هیات نیروی هوایی صربستان و هیات فرماندهی ارشد نیروی هوایی فدراسیون روسیه در نشستی در بلگراد ضمن بررسی همکاری های دو جانبه در زمینه نیروی هوای و پدافند ضد هوایی بر گسترش این همکاری ها تاکید کردند.

به گزارش روزپنجشنبه ایرنا، ˈویکتور واسیلیویچˈ که در صدر هیات 5 نفری نیروی هوایی فدراسیون روسیه طی اقامت خود در صربستان از تیپ 250 موشکی ضد هوایی و دیگر بخش های ضد موشکی هوایی در منطقه جاکوو در جنوب صربستان بازدید و درباره تجارب عملیات موشکی با همتاهای خود در این کشور دیدار و گفت وگو می کنند.

هیات فرماندهی نیروی هوایی فدراسیون روسیه همچنین طی اقامت چند روزه در صربستان از موزه و دیگر مناطق نظامی این کشور بازدید و در باره ادامه همکاری های دو کشور در زمینه هوایی و پدافند هوایی با مقامات نیروی هوایی صربستان تبادل نظر می کنند.

وزیران دفاع صربستان و فدراسیون روسیه در آبان ماه سال گذشته در بلگراد به منظور گسترش همکاری های نظامی دو کشور در زمینه های مختلف توافق نامه همکاری دفاعی امضا کردند.

سرگئی شویگو وزیر دفاع فدراسیون روسیه و آلکساندر ووچیچ وزیر دفاع وقت صربستان در 23 و 24ماه می 2013( 2و3خرداد92) در مسکو مذاکرات اولیه برای تامین هواپیماهای جنگنده روسی را انجام دادند.

بر اساس توافق انجام شده بین مقامات بلگراد و مسکو، قرار است که مسکو با اهدای وام به صربستان برای خرید تجهیزات نظامی روسی به ویژه 6 فروند جنگنده شکاری موافقت کند.

روسیه که شریک راهبردی صربستان است، طی دو سال گذشته با اعطای وام های 800 و 500 میلیون دلاری و سرمایه گذاری در پروسه های مختلف از جمله انرژی و زیر ساختاری، صربستان را در زمینه اقتصادی و تجاری یاری کرده است.

اروپام**2061** 1064
کد N229677