مذاکرات رییس دانشگاه علوم پزشکی تبریز با معاون نخست وزیر جمهوری آذربایجان

محمد حسین صومی، رییس دانشگاه علوم پزشکی تبریز، با علی حسن‌اف، معاون نخست وزیر و رییس کمیته دولتی امور مهاجرین و آوارگان جنگی جمهوری آذربایجان دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، در این دیدار که با حضور محسن پاک آیین سفیر ایران در باکو انجام شد، معاون نخست وزیر جمهوری آذربایجان با اشاره به سفر اخیر الهام علی اف رییس جمهوری آذربایجان به ایران، این سفر را نشانه روابط دوستانه بین دو کشور دانست و تداوم مناسبات برادرانه این دو کشور دوست و همسایه را مورد تاکید قرار داد.

وی همچنین به کمک‌های انسان دوستانه جمهوری اسلامی ایران در اوایل دهه 90 میلادی به آوارگان جنگی جمهوری آذربایجان اشاره کرد و از تلاش های کمیته امداد امام خمینی (ره) و جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران در این زمینه قدردانی کرد.

معاون نخست وزیر و رییس کمیته دولتی امور مهاجرین و آوارگان جنگی جمهوری آذربایجان با یادآوری سفر خود به ایران در سال 2002 میلادی، از این سفر به عنوان یک خاطره خوش یاد کرد.

در ابتدای این ملاقات، رییس دانشگاه علوم پزشکی تبریز با اشاره به ظرفیت‌ها و امکانات دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی تبریز، آمادگی این دانشگاه را برای همکاری با وزارت بهداشت و دانشگاه طب باکو و همچنین ارائه خدمات درمانی به مردم جمهوری آذربایجان بویژه آوارگان جنگی اعلام کرد.

صومی از تبادل استاد و دانشجو، برگزاری کنفرانس‌ها و سمینارهای علمی و آموزشی و اجرای طرح‌های پزشکی و درمانی مشترک به عنوان محورهای همکاری بین دانشگاه علوم پزشکی تبریز و دانشگاه پزشکی باکو یاد کرد که مورد استقبال طرف آذری قرار گرفت.

در پایان این دیدار طرفین بر لزوم انعقاد تفاهمنامه در زمینه همکاری ها و خدمات پزشکی تأکید کردند.

محمد حسین صومی، رییس دانشگاه علوم پزشکی تبریز به دعوت اهل ایمان امیر اصلان‌اف، رییس دانشگاه دولتی طب باکو، در رأس هیاتی به جمهوری آذربایجان سفر کرده است.

انتهای پیام

کد N229533