الجزایری‌ها امروز رئیس‌جمهورشان را انتخاب می‌کنند

پس از ماه‌ها کشمکش سیاسی در الجزایر، مردم این کشور امروز (پنجشنبه) برای انتخابات رئیس جمهوری آینده خود پای صندوق‌های رای می‌روند و بیش از 180 هزار نیروی امنیتی و پلیس مسئولیت تامین امنیت این انتخابات را برعهده گرفته‌اند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه اسکای نیوز عربی، امروز مردم الجزایر برای انتخاب رئیس جمهوری آتی خود در 4600 مرکز انتخاباتی در 48 ایالت این کشور پای صندوق‌های رای می‌روند.

180 هزار پلیس و نیروی امنیتی مسئولیت تامین امنیت انتخابات امروز را برعهده خواهند داشت و بیش از 10 هزار ایست بازرسی اضافی در داخل و خارج شهرهای مختلف الجزایر ایجاد شده است.

در همین حال نیروهای امنیتی الجزایر روز چهارشنبه تجمع اعتراضی مخالفان نامزدی عبدالعزیز بوتفلیقه، رئیس جمهوری این کشور را با خشونت متفرق کردند.

بوتفلیقه که از کهولت سن و بیماری‌های مرتبط با آن رنج می‌برد، برای چهارمین بار نامزد انتخابات ریاست جمهوری الجزایر شده که این امر با اعتراض مخالفان دولت رو به رو شده است.

علی بن فلیس، نخست وزیر سابق الجزایر و اصلی‌ترین رقیب بوتفلیقه در رقابت‌های انتخاباتی با متهم کردن نزدیکان بوتفلیقه به تقلب پیش از آغاز روند انتخابات، تاکید کرد که در هر صورت وی پیروز انتخابات خواهد بود.

بن فلیس هشدار داد که در صورتی که در انتخابات ریاست جمهوری شکست بخورد "جوانان الجزایر" دیگر تحمل استبداد و دوری از دموکراسی را نخواهند داشت و واکنش نشان می‌دهند.

بن فلیس ادامه داد: یقینا در روند برگزاری انتخابات و آمادگی برای اجرای آن تقلب‌هایی صورت گرفته و گرنه ممکن نبوده که بوتفلیقه ظرف دو روز چهار میلیون امضاء جمع کند.

بنا به گفته مسئولان الجزایری، نتایج اولیه انتخابات ساعت 10 امروز به وقت گرینویج یعنی یک ساعت پس از بسته شدن حوزه‌های رای گیری اعلام خواهد شد.

انتهای پیام

کد N229499