۰

دیدار وزیر توسعه و امور زیربنایی ترکیه با ظریف

  • ۱۶بازدید
  • ۰ رای
  • ۰ دیدگاه
سیاست خارجی

وزیر توسعه و امور زیربنایی ترکیه که برای شرکت در بیست و چهارمین اجلاس کمیسیون مشترک همکاری اقتصادی جمهوری اسلامی ایران و ترکیه به تهران سفر کرده است با محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، جودت ییلماز وزیر توسعه و امور زیربنایی ترکیه که برای شرکت در بیست و چهارمین اجلاس کمیسیون مشترک همکاری اقتصادی جمهوری اسلامی ایران و ترکیه به تهران سفر کرده است ، عصر امروز چهارشنبه با دکتر محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه دیدار و گفتگو کرد.
       
 ظریف در این دیدار با ابراز رضایت و خرسندی از روند خوب روابط بین دو کشور ، بر اهمیت روابط جمهوری اسلامی ایران و ترکیه بعنوان دو کشور همسایه و مسلمان تاکید کرد و سفرهای منظم مقامات عالیرتبه ایرانی و ترک به تهران و آنکارا را نشانگر عزم و اراده جدی ایشان برای تعمیق روابط و همکاریها در راستای منافع و مصالح مشترک دانست.

وزیر امور خارجه همچنین ظرفیتهای دو کشور برای توسعه روابط را متعدد و متنوع عنوان کرد و ابراز امیدواری نمود با پیگیری و اجرایی شدن همه توافقات فیمابین روند توسعه روابط به خصوص در عرصه های اقتصادی بیش از پیش هموار شد.

 ظریف توسعه روابط تهران و آنکارا را به نفع دو کشور و منطقه دانست و بر اهمیت رایزنی و مشورت بین مسئولین دو کشور برای کمک به حل و فصل مسائل منطقه تاکید کرد.

وزیر امور خارجه همچنین همکاری های دو کشور در قالب سازمان های منطقه ای همانند اکو ، کومسک و گروه دی هشت را مورد تاکید قرار داد و خاطر نشان نمود جمهوری اسلامی ایران برای تقویت همکاریهای چندجانبه در قالب این سازمانها از هیچ تلاش و کمکی دریغ نمی ورزد.

وزیر توسعه  و امور زیربنایی ترکیه نیز در این دیدار با ارائه گزارشی از مذاکره سه روزه خود در چارچوب کمیسیون مشترک همکاری های اقتصادی دو کشور ، از گفتگوهای سازنده و جلسات کمیسیون مشترک ابراز رضایت کرد .

وی با اشاره به عزم و اراده مقامات عالیرتبه دو کشور ابراز امیدواری کرد با تسهیل روند اجرایی شدن توافقات فیمابین شاهد توسعه و تسریع در روند توسعه و گسترش همه جانبه روابط تهران و آنکارا به خصوص در عرصه های اقتصادی و بازرگانی باشیم.

طرفین  در این دیدار ابراز امیدواری کردند که با حصول توافقات بسیار خوب طرفین در خلال کمیسیون مشترک ، زمینه سفر هرچه موفق تر جناب آقای دکتر روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران به ترکیه فراهم گردد. 

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.