نجات دانش آموزان دختر ربوده شده در نیجریه/ 20 کشته در ادامه حملات تروریستی

مقامات امنیتی و دولتی نیجریه اعلام کردند: شبه نظامیان افراط‌گر در این کشور برای چهارمین بار طی سه روز گذشته حمله تروریستی انجام داده و طی حملات خود 20 تن از جمله یکی از حاکمان محلی را در شمال شرق نیجریه کشتند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، در این میان ارتش نیجریه اعلام کرد: حدود 100 دانش آموز دختری که روز سه‌شنبه توسط شبه نظامیان بوکو حرام ربوده شدند به جز هشت نفرشان همگی آزاد شدند.

روز سه‌شنبه یکی از حاکمان محلی در منطقه گوزا در حمله شبه نظامیان افراط گر به همراه یکی از نگهبانانش جان خود را از دست داد.

صبح روز چهارشنبه نیز شبه نظامیان به روستای والا در منطقه گوزا حمله کرده و به گفته مقامات محلی 18 نفر را کشتند.

این در حالی است که ارتش نیجریه اعلام کرد: به جز هشت دانش آموز دختر همه دانش آموزان دختری که روز سه‌شنبه ربوده شدند و بین 16 تا 18 سال سن داشتند چهارشنبه شب آزاد شدند.

دولت فدرال نیجریه اعلام کرد: نیروهای امنیتی این کشور به دنبال این آدم ربایی بزرگ دست به یک تعقیب گسترده زده و برای اطلاعاتی که منجر به نجات این دانش آموزان دختر شوند 50 میلیون نایرا (معادل 300 هزار دلار) جایزه تعیین کرده بودند.

کاشین شتیما، فرماندار ایالت بورنو اظهار داشت که روز سه‌شنبه 129 دانش آموز دختر ربوده شده بودند که 14 نفر از این دانش آموزان توانستند فرار کنند.

از این میان چهار نفر از پشت کامیونی که حامل این دانش آموزان بود پایین پریده و فرار کردند و 10 تن دیگر نیز روز چهارشنبه هنگامی که شبه نظامیان از آن‌ها تقاضای پختن قضا کرده بودند، توانستند فرار کنند.

انتهای پیام

کد N229420