دیدار فرستادگان ویژه رئیس‌جمهور بروندی با امیرعبداللهیان

سیاسی

شریف ماجد عبدالرحمان و لئونارد نگندا کومانا فرستادگان ویژه رئیس جمهور بروندی امروز (چهارشنبه) با حسین امیرعبداللهیان معاون عربی و آفریقای وزارت امور خارجه دیدار کردند و پیام رئیس جمهور این کشور خطاب به دکتر روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران را تسلیم نمودند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) امیر عبداللهیان در این دیدار با تشریح سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران و اهمیت روابط با کشورهای آفریقایی ، بر پیگیری مستمر اجرای توافقات فیمابین و اهمیت گفت‌وگو و رایزنی بین مسئولین دو کشور در خصوص مسائل منطقه ای و بین المللی تاکید کرد.

معاون عربی و آفریقای وزارت امور خارجه کشورمان همچنین آخرین تحولات آفریقای مرکزی را با فرستادگان ویژه رئیس جمهور بروندی که دولت این کشور و برخی دیگر از کشورهای آفریقایی در تامین نیروهای حافظ صلح در آفریقای مرکزی نقش دارند ، مورد بررسی قرار داد.

شریف ماجد عبدالرحمان نیز در این دیدار با اشاره به ارتقای روابط دو کشور بدنبال سفر سال گذشته رئیس جمهور کشورش به ایران و افتتاح سفارت بروندی در تهران ، بر اهمیت اجرای توافقات فیمابین در راستای گسترش و توسعه روابط بین جمهوری اسلامی ایران و جمهوری بروندی تاکید کرد.

انتهای پیام

کد N229144