اخبار امنیتی عراق/

10 کشته و زخمی در انفجار انتحاری الانبار/عملیات ارتش عراق در بابل

آفریقا و خاورمیانه

کشته و زخمی شدن شماری در انفجار انتحاری الانبار و عملیات ارتش عراق در بابل از مهمترین اخبار امنیتی این کشور به شمار می رود.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه النهرین، یک منبع وابسته به وزارت کشور عراق اعلام کرد: افراد مسلح ناشناس بعد از ظهر امروز چهار غیر نظامی را در منطقه التاجی در شمال بغداد ربودند.

در استان بابل یک منبع امنیتی بیان کرد: نیروهای امنیتی عراقی طی عملیاتی در منطقه جبل در شصت کیلومتری شمال شرق بابل شش مظنون تروریستی را بازداشت کردند.

افراد مسلح وابسته به داعش بعد از ظهر امروز با سلاح سبک و متوسط به یک مرکز ایست بازرسی مشترک پلیس و شورای بیداری در منطقه الحوز در نزدیکی خیابان المحیط در جنوب الرمادی حمله کردند که بر اثر این حمله سه پلیس کشته و شش نفر دیگر زخمی شدند. در این میان این افراد چهار نفر از اعضای شورای بیداری وجود دارد.

یک منبع وابسته به عملیات الانبار اعلام کرد: یک عامل انتحاری با انفجار کمربند انفجاری در نزدیکی یک مرکز ایست بازرسی ارتش عراق در منطقه الجزیره در شمال الرمادی چهار نفر کشته و دو نفر دیگر زخمی شدند.

منابع وابسته به پلیس در استان نینوی بیان کردند: بر اثر انفجار بمب در مسیر گشتی عراقی در حمام العلیل در جنوب موصل یک افسر عراقی کشته و تعدادی از سربازان نیز زخمی شدند.

افراد مسلح ناشناس همچنین در این منطقه با تیراندازی به سوی خودرو یک سرهنگ عراقی وی و فرزندش را زخمی کردند.

از سوی دیگر افراد مسلح ناشناس یک پلیس عراقی را در شمال موصل هدف قرار دادند و وی را کشتند. بر اثر اصابت خمپاره به مقر ارتش عراق در منطقه سبع البور در شمال بغداد چهار نظامی عراقی زخمی شدند.

یک منبع وابسته به پلیس استان صلاح الدین از کشته شدن دو فرد مسلح هنگام شلیک موشک کاتیوشا به مرکز امنیتی در شمال تکریت خبر داد.

بر اثر انفجار بمب کارگذاشته شده در داخل خودرو کارمند وزارت صنایع و معادن در منطقه العامل در جنوب غرب بغداد راننده این خودرو کشته شد.

افراد مسلح ناشناس با تیراندازی به سوی یک غیرنظامی در منطقه الشعب در شمال بغداد وی را در دم کشتند.

بر اثر انفجار بمب در نزدیکی بازاری در منطقه سبع البور در شمال بغداد یک غیر نظامی کشته و شش نفر دیگر زخمی شدند.

از سوی دیگر ریاض الخیکانی رئیس پلیس بابل اعلام کرد: نیروهای مشترک ارتش و پلیس طی عملیاتی در منطقه جرف الصخر دو نفر از سرکرده های داعش را کشتند.

این درحالی است که یک منبع وابسته به پلیس استان الانبار آمار انفجار انتحاری مقر فرماندهی عملیات الانبار در شمال الرمادی را دو کشته و هشت زخمی اعلام کرد.