رییس دانشگاه علوم پزشکی تبریز:

اختصاص بخش ویژه درمانی به بیماران جمهوری آذربایجان در ایران

ایران

باکو- ایرنا- ˈمحمد حسین صومیˈ رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی تبریز در دیدار با رییس کمیسیون تامین اجتماعی پارلمان جمهوری آذربایجان از برنامه ریزی برای اختصاص بخش ویژه درمانی به بیماران جمهوری آذربایجان در ایران خبر داد.

دکتر صومی که به دعوت رییس دانشگاه طب باکو در راس هیاتی به جمهوری آذربایجان سفر کرده است روز چهارشنبه در دیدار با نماینده پارلمان آذربایجان با اشاره به ظرفیت های علمی و درمانی دانشگاه علوم پزشکی تبریز گفت : سالانه قریب به یک میلیون نفر از اتباع جمهوری آذربایجان به ایران سفر می کنند که بخش عمده ای از آنها برای درمان است.

وی افزود : تقریبا نیمی از افرادی که برای درمان به ایران سفر می کنند ، به بیمارستانها و کلینیک های تبریز مراجعه می کنند و ما در صدد هستیم برای ارائه خدمات درمانی مطلوب به برادران و خواهران آذری خود بخش ویژه ای را به این عزیزان اختصاص دهیم.

وی همچنین آمادگی دانشگاه علوم پزشکی تبریز را برای مبادله استاد و دانشجو ، اجرای طرح های مشترک پزشکی و درمانی و برگزاری سمینارهای علمی و آموزشی با دانشگاه پزشکی جمهوری آذربایجان اعلام کرد.

در این دیدار که با حضور سفیر ایران در باکو برگزار شد، ˈهادی رجبلیˈ رییس کمیسیون تامین اجتماعی و عضو گروه دوستی پارلمانی جمهوری آذربایجان و ایران به سفر اخیر رئیس جمهوری آذربایجان به کشورمان اشاره کرد و دوستی دو کشور را دائمی خواند.

وی همچنین با اشاره به پیشرفت های جمهوری اسلامی ایران در زمینه پزشکی و علاقه مندی مردم جمهوری آذربایجان برای استفاده از خدمات درمانی مراکز پزشکی ایران پیشنهاد کرد برای همکاری در بخش های درمانی بین وزارتخانه های بهداشت و درمان دو کشور توافقنامه همکاری امضا شود.

این نماینده پارلمان جمهوری آذربایجان همچنین با اشاره به مسایل بیمه های درمانی در کشورش ، از آغاز برنامه ریزیها در این زمینه از سوی وزارت بهداشت جمهوری آذربایجان خبر داد و گفت : ما در حال حاضر این موضوع را در دست بررسی داریم و مایل هستیم با تجربیات جمهوری اسلامی ایران در این زمینه نیز آشنا شویم.

خاورم*1206*1446
کد N228838