بروجردی: ایران هیچ‌گاه از حق استفاده از انرژی صلح‌آمیز هسته‌ای کوتاه نخواهد آمد

کانچولا سفیر جدید مکزیک در تهران ظهر امروز (چهارشنبه) با علاءالدین بروجردی، رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، بروجردی در ابتدای این دیدار با اشاره به سابقه دیرینه روابط خوب دو کشور گفت: علیرغم فاصله جغرافیایی سابقه طولانی مناسبات خوب ایران و مکزیک بستر مناسبی برای رشد و توسعه ارتباطات فیمابین می‌باشد.

وی در همین راستا افزود: تحکیم و تقویت مراودات دوستانه در عرصه‌های سیاسی اقتصادی بویژه روابط پارلمانی فیمابین مورد تاکید مجلس شورای اسلامی می‌باشد.

رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در بخش دیگری از سخنانش، جمهوری اسلامی ایران و مکزیک را دو کشور مهم در خاورمیانه و آمریکای لاتین دانست و خاطر نشان کرد: فرصت‌های فراوانی در روابط دو جانبه وجود دارد که بایستی از این ظرفیت‌ها در عرصه‌های منطقه‌ای و بین‌المللی برای تقویت صلح و آرامش در منطقه استفاده کرد.

بروجردی در پایان با تاکید بر صادقانه و شفاف بودن فعالیتهای صلح آمیز هسته‌ای کشورمان تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران هیچگاه از حق استفاده از انرژی صلح‌آمیز هسته‌ای در چارچوب مقررات آژانس بین المللی اتمی کوتاه نخواهد آمد.

در ادامه این دیدار کانچولا سفیر جدید مکزیک در تهران با ابراز خرسندی از ماموریت خود در کشورمان بر علاقمندی مقامات سیاسی و پارلمانی مکزیک درگسترش ارتباطات با جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد و گفت: رشد و گسترش مناسبات فیمابین در عرصه‌های گوناگون و تقویت دیپلماسی پارلمانی میان مکزیک و ایران از خواسته‌های مقامات عالی رتبه مکزیک بوده است.

وی در ادامه با اشاره به بحرانهای موجود در منطقه بویژه بحران سوریه گفت: دولت مکزیک خواستار پایان دادن به خشونت‌ها و ارائه کمک‌های انسان دوستانه مردم سوریه می باشد و راه‌حل سیاسی را تنها راه پایان دادن بحران سوریه می‌داند.

کانچولا در پایان روند مذاکرات جمهوری اسلامی ایران و 1+5 را مثبت ارزیابی کرد و دیپلماسی جمهوری اسلامی ایران را صادقانه و عقلانی دانست.

انتهای پیام

کد N228556