دانشگاه علامه: نبویان فقط می خواست با ظریف یا عراقچی درباره توافق ژنو مناظره کند

ًًتسنیم نوشت:

معاون فرهنگی دانشگاه علامه طباطبایی با اشاره به حاشیه‌های مطرح شده درباره برنامه سخنرانی روز گذشته یکی از نمایندگان مجلس در این دانشگاه توضیحاتی را در این زمینه مطرح کرد.
رضا مراد صحرایی معاون فرهنگی دانشگاه علامه طباطبایی(ره) درباره مسائل مطرح شده درباره برنامه روز گذشته این دانشگاه گفت: برنامه‌ای که با حضور آقای نبویان درخواست شده بود، با عنوان سخنرانی موضوع توافقنامه ژنو بود، نه نقد توافقنامه ژنو که هیئت نظارت دانشگاه پیشنهاد برگزاری این مراسم به شکل مناظره مطرح کرد و این به معنای لغو برنامه سخنرانی وی نبود.
او گفت: دانشجویان دعوت کننده آقای نبویان پیش از اعلام نتیجه هیئت نظارت دانشگاه اطلاعیه برگزاری این برنامه را منتشر کردند و بنده نیز پس از اعلام نتیجه نظر هیات نظارت به آنها اعلام کردم برنامه را انجام دهید، که آنها عنوان کردند چون هیئت نظارت دانشگاه برگزاری مراسم را به شکل مناظره درخواست کرده‌است، ما این مساله را به آقای نبویان منتقل کرده ایم. ایشان ناراحت شده‌ و عنوان کرده‌اند یا با وزیر خارجه و یا با عراقچی معاون وزیر مناظره کنند و ما نیز به این افراد دسترسی نداریم.
معاون فرهنگی دانشگاه علامه طباطبایی در ادامه گفت: بنده شخصا با آقای نبویان شب قبل از برگزاری برنامه تماس گرفتم و گفتم برنامه شما لغو نشده است، اطلاعیه‌های برگزاری مراسم نیز در دانشگاه منتشر شده، ولی ایشان اصرار داشت بیانیه بدهد.
صحرایی با بیان اینکه مسئله بسیار ساده‌تر از این بود که به بیانیه دادن منجر شود، گفت: برنامه‌ای با حضور آقای کمالوندی سخنگوی سازمان انرژی اتمی قرار است در این دانشگاه برگزار شود، ما معتقدیم فضای دانشگاه علامه برای نقد سازنده با حضور نمایندگان مجلس باز است بویژه در این دوره بازتر نیز شده است.
او گفت: آقای نبویان و هر اندیشمند دیگری هر وقت دوست داشته باشند در چارچوب ضوابط دانشگاه می‌توانند در این دانشگاه حضور داشته باشند و به بیان دیدگاههای خود بپردازند.

 

45231

 

کد N228133