عضو کمیسیون اجتماعی مجلس مطرح کرد

مهاجرت بین 8 تا 10 هزار جوان جویای کار لرستانی

نماینده مردم خرم‎آباد و چگنی در مجلس از مهاجرت بین 8 تا 10 هزار جوان جویای کار لرستانی به استان‎های برخوردار خبر داد.

ایرج عبدی در گفت‎وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه لرستان، درباره وضعیت بیکاری و مهاجرت جوانان جویای کار لرستانی، اظهار کرد: در این باره وزیر کار را به مجلس احضار کردیم که از نظر دولت چه تفاوتی بین استان‎هایی با نرخ بیکاری 20 درصد و استان‎هایی با نرخ بیکاری تک رقمی وجود دارد و در این راستا چه اقداماتی از سوی دولت انجام شده است؟

وی با اذعان به اینکه برابر اصل 28 قانون اساسی ایجاد فرصت‎های شغلی برای همه باید برابر و قابل دسترسی باشد، بیان کرد: با توجه به اینکه تنظیم بازار کار یکی از وظایف وزیر رفاه به شمار می‎آید نیاز است ایشان به ما بگوید که آیا برنامه‎های خاصی برای کاهش نرخ بیکاری دارد یا خیر.

عبدی با انتقاد از اینکه سالانه بین 8 تا 10 هزار نفر از جوانان تحصیل کرده جویای کار لرستانی برای دسترسی به امکانات بیشتر و کار به استان‎های برخورداری همچون تهران، البرز، اصفهان، یزد و زنجان مهاجرت می‎کنند، تصریح کرد: متأسفانه این موضوع باعث فرار سرمایه‎های انسانی از استان و به هم خوردن معادلات جمعیتی آن می‎شود.

نماینده مردم خرم‎آباد و چگنی در مجلس یادآور شد: بیشتر هدف ما از احضار وزیر رفاه بحث توزیع منابع با توجه به نرخ بیکاری است چراکه یکی از فاکتورهای محرومیت، بالا بودن نرخ بیکاری است.

انتهای پیام

کد N228105

وبگردی