عضو کمیسیون اجتماعی مجلس مطرح کرد

مهاجرت بین 8 تا 10 هزار جوان جویای کار لرستانی

نماینده مردم خرم‎آباد و چگنی در مجلس از مهاجرت بین 8 تا 10 هزار جوان جویای کار لرستانی به استان‎های برخوردار خبر داد.

ایرج عبدی در گفت‎وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه لرستان، درباره وضعیت بیکاری و مهاجرت جوانان جویای کار لرستانی، اظهار کرد: در این باره وزیر کار را به مجلس احضار کردیم که از نظر دولت چه تفاوتی بین استان‎هایی با نرخ بیکاری 20 درصد و استان‎هایی با نرخ بیکاری تک رقمی وجود دارد و در این راستا چه اقداماتی از سوی دولت انجام شده است؟

وی با اذعان به اینکه برابر اصل 28 قانون اساسی ایجاد فرصت‎های شغلی برای همه باید برابر و قابل دسترسی باشد، بیان کرد: با توجه به اینکه تنظیم بازار کار یکی از وظایف وزیر رفاه به شمار می‎آید نیاز است ایشان به ما بگوید که آیا برنامه‎های خاصی برای کاهش نرخ بیکاری دارد یا خیر.

عبدی با انتقاد از اینکه سالانه بین 8 تا 10 هزار نفر از جوانان تحصیل کرده جویای کار لرستانی برای دسترسی به امکانات بیشتر و کار به استان‎های برخورداری همچون تهران، البرز، اصفهان، یزد و زنجان مهاجرت می‎کنند، تصریح کرد: متأسفانه این موضوع باعث فرار سرمایه‎های انسانی از استان و به هم خوردن معادلات جمعیتی آن می‎شود.

نماینده مردم خرم‎آباد و چگنی در مجلس یادآور شد: بیشتر هدف ما از احضار وزیر رفاه بحث توزیع منابع با توجه به نرخ بیکاری است چراکه یکی از فاکتورهای محرومیت، بالا بودن نرخ بیکاری است.

انتهای پیام

کد N228105