رییس جمهور در اجتماع مردم زابل:

کسی نباید از برادری، وحدت و انسجام مردم سوء استفاده کند

دولت, سفر روحانی به سیستان

امنیت استان باید به دست مردم، طوایف، قبایل و مرزداران این خطه و همه کسانی که به وطن، اسلام و قرآن عشق می ورزند حفظ شده و پایدار بماند.


                           

رییس جمهور صبح امروز (چهارشنبه) در اجتماع پرشور و صمیمی مردم شهرستان زابل با اشاره به ضرورت وحدت، انسجام و یکپارچگی و برادری و اخوت اسلامی برای قرار گرفتن استان سیستان و بلوچستان در مسیر توسعه و حل معضلات و مشکلات مردم این استان گفت: استعدادها و ظرفیت های سیستان و بلوچستان و انسجام و برادری مردم این استان زمینه ای برای توسعه استان و منطقه خواهد بود.
به گزارش ایلنا، حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی با بیان اینکه خدای بزرگ را شاکرم که امروز در محضر مردم شریف، قهرمان، مرزدار و فهیم زابل هستیم، تصریح کرد: مردمان این خطه، بزرگمردان و زنانی هستند که این منطقه را به سرزمین اسطوره ها تبدیل کرده اند.
رییس جمهور تصریح کرد: تمام مردم سیستان و بلوچستان اعم از سیستانی یا بلوچ، شیعه یا سنی همه با هم برادر بوده و زیر پرچم واحد اسلام و ایران با اخوت، برادری، مهربانی و یکپارچگی باید زندگی می کنند و این دستور خدا، قرآن، پیامبر و اهل بیت عصمت و طهارت(ع) است که نگاه ما به یکدیگر باید نگاهی برادرانه و مهربانانه باشد و این رمز توسعه، موفقیت و امنیت مردم است.
روحانی امنیت استان سیستان و بلوچستان را دومین پایه در کنار انسجام و وحدت برای توسعه و پیشرفت استان برشمرد و خاطر نشان کرد: امنیت استان نیز باید به دست مردم، طوایف، قبایل و مرزداران این خطه و همه کسانی که به وطن، اسلام و قرآن عشق می ورزند حفظ شده و پایدار بماند.
رییس جمهور افزود: نیروهای مسلح اعم از ارتش، سپاه، نیروی انتظامی و بسیج به وظایف خود عمل می کنند اما باید همه مردم این استان و طوایف و قبایل این بار مسئولیت سنگین را به دوش بکشند.
روحانی با تاکید بر اینکه هیچ کس نباید برای منافع حزبی، گروهی و تشکلی خاص از نام سیستانی، بلوچ و یا زابلی استفاده کند، گفت: فعالیت و رقابت احزاب در کشور آزاد است اما نباید کسی خدایی ناکرده از برادری، اخوت، وحدت و انسجام مردم سوء استفاده کند.
رییس جمهور افزود: مردم این استان قرن هاست که با برادری و اخوت در کنار هم زندگی کرده اند.
روحانی با بیان اینکه مردم استان سیستان و بلوچستان انسان هایی هوشمند، دلاور و با استعداد هستند خاطر نشان کرد: امروز در حوزه های علمیه و دانشگاه ها شخصیت های بزرگ و دانشمندان فراوانی از این خطه حضور دارند تا جایی که یکی از مراجع بزرگ شیعه از منطقه سیستان و بلوچستان است.                       
کد N228015