60 درصد از روس‌ها از تبعات تصرف کریمه نمی‌ترسند

اخیرا یک نظرسنجی نشان داده تقریبا 60 درصد از روس‌ها مطمئن هستند این که بسیاری از کشورها همچنان کریمه را جزئی از اوکراین می‌دانند، تبعاتی منفی در بر نخواهند داشت.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به گزارش به نقل از خبرگزاری ایتارتاس، براساس یک نظرسنجی که از سوی بنیاد مطالعات آرای عمومی WCIOM انجام شده، تنها یک چهارم از شرکت کنندگان این نظرسنجی عنوان کردند وضعیت شبیه جزیره کریمه برای روسیه زیانبار خواهد بود.

در این نظرسنجی 69 درصد از پاسخگویان هیچ نگرانی از بابت تبعات وضعیت شبیه جزیره کریمه نداشتند اما ساکنان مسکو و سنت پترزبورگ، بزرگ‌ترین شهرهای روسیه نظری برخلاف آن‌ها را داشتند.

جامعه شناسان معتقدند آن‌هایی که نگران هستند (34 درصد) در درجه اول تحریم‌های اقتصادی را علت نگرانی خود عنوان می‌کنند. علاوه بر آن‌ها برخی شهروندان (11 درصد) انتظار دارند مساله شبه جزیره کریمه روابط میان روسیه و غرب را در آینده پیچیده کند.

یک پنجم پاسخگویان گفتند بسیاری از کشورها از این که شبه جزیره کریمه را به عنوان خاک روسیه به رسمیت بشناسد سرباز زدند زیرا نگران افزایش نفوذ روسیه در صحنه بین‌المللی هستند.

برخی پاسخگویان (13 درصد) علت خود دارای غرب از این که کریمه را به عنوان خاک روسیه به رسمیت بشناسند فشارهای آمریکا عنوان کرده‌اند و 13 درصد دیگر نیز علت آن را نیت خود آن‌ها برای تصرف کریمه دانسته‌اند.

این نظرسنجی در تاریخ 5-6 آوریل با شرکت 1600 مرد و زن در 130 شهر از 42 منطقه اصلی روسیه انجام شده است. انتهای پیام

کد N227973