از سوی رئیس‌جمهور ابلاغ شد؛

اصلاح ماده واحده امکان شرکت فرهنگیان دارای مدرک معادل در آزمون‌های مقاطع بالاتر

دولت

این مصوبه صرفاً شامل کسانی می‌شود که در آزمون مقاطع تحصیلی بالاتر (کارشناسی و کارشناسی ارشد) شرکت کرده و پذیرفته شده‌اند.

ماده واحده «اصلاح ماده واحده امکان شرکت کردن فرهنگیان دارای مدرک معادل در آزمون‌های ورودی مقاطع بالاتر» از سوی رئیس‌جمهور به وزارت علوم، وزارت آموزش و پرورش و دانشگاه آزاد ابلاغ شد.

به گزارش ایلنا، ماده واحده «اصلاح ماده واحده امکان شرکت کردن فرهنگیان دارای مدرک معادل در آزمون‌های ورودی مقاطع بالاتر» که در جلسه 739 روز 28 آبان‌ماه سال92 شورای عالی انقلاب فرهنگی و بنا به پیشنهاد 25 مهرماه سال 91 وزیر آموزش و پرورش به تصویب رسیده است، از سوی رئیس جمهور ابلاغ شد.

بر اساس این ماده واحده «آن دسته از فرهنگیانی که دارای مدرک معادل فوق دیپلم یا مدرک معادل کارشناسی هستند، پس از ارزشیابی مدارک آن‌ها، نسبت به مدارک معادل کاردانی؛ 70 تا 75 درصد و کارشناسی 60 تا 65 درصد واحدهای گذرانده شده، پذیرفته می‌شوند و تحصیل این اشخاص در مقاطع تحصیلی بالاتر که قبول شده‌اند، مشروط به جبران کسری واحدهای درسی خود در مدت زمان معین مندرج در آیین‌نامه اجرایی این ماده واحده، است.

در تبصره یک این ماده واحده آمده است: این مصوبه صرفاً شامل کسانی می‌شود که در آزمون مقاطع تحصیلی بالاتر (کارشناسی و کارشناسی ارشد) شرکت کرده و پذیرفته شده‌اند.

بر اساس تبصره 2 این ماده واحده، قبولی نامبردگان در دانشگاه‌های وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و دانشگاه آزاد در مدت زمان مشخص مندرج در آئین نامه اجرایی این ماده واحده، ذخیره می‌شود.

همچنین بر اساس تبصره 3 این ماده واحده نیز جبران کسری واحدهای پذیرفته‌شدگان صرفاً در دانشگاه‌های وابسته به وزارت آموزش و پرورش (شهید رجایی و فرهنگیان) امکان پذیر است.

در تبصره4 این ماده واحده نیز آمده است: آئین‌نامه اجرایی این ماده واحده، با همکاری وزارتین آموزش و پرورش و علوم، تحقیقات و فناوری بر اساس محورهای مذکور در ماده واحده و تبصره‌های فوق به تصویب می‌رسد.

کد N227966