اعزام مشاوران غیرنظامی اتحادیه اروپا به مالی برای آموزش نظامیان

اتحادیه اروپا موافقت کرد تا مشاوران غیرنظامی برای آموزش و مشاوره به پلیس کشور مالی اعزام کند و همچنین آموزش ارتش این کشور را برای دو سال دیگر تمدید کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری رویترز، این مسئله از سوی وزرای دفاع کشورهای عضو اتحادیه اروپا در نشستی در لوکزامبورگ گرفته شد که خود بخشی از تصمیم برای انجام اقدامات بین‌المللی به منظور ایجاد ثبات در کشور مالی و تمدید اختیارات دولت 15 ماه پس از انجام نظامی فرانسه علیه شبه

‌نظامیانی است که کنترل شمال این کشور غرب آمریکا را به دست گرفته بودند.

عملیات نظامی تحت رهبری نیروهای فرانسوی در مالی باعث متزلزل شدن جایگاه شبه‌نظامیان مرتبط با القاعده در سراسر شمالی مالی شد اما هنوز تعدادی از اعضای این گروه‌ها در مناطق بیابانی و کوهستانی پایگاه دارند و کم و بیش به انجام عملیات دست می‌زنند.

کارشناسان اتحادیه اروپا قرار است به پلیس، نیروهای امنیت داخلی، ژاندارمری و گارد ملی مالی آموزش و مشاوره دهند.

کاترین اشتون، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا نیز در بیانیه‌ای گفت: این هیات جدید تعهد اتحادیه اروپا در راستای ایجاد اصلاحات در مالی و کمک به ایجاد یک راه حل نهایی و پایدار برای رسیدگی به چالش‌های امنیتی در این کشور نشان می‌دهد.

این هیات جدید در باماکو، پایتخت مالی مستقر می‌شود. همچنین هنوز مشخص نیست که تعداد مشاوران اعزامی چند نفر هستند.

وزرای دفاع کشورهای عضو اتحادیه اروپا همچنین توافق کردند که ماموریت این اتحادیه برای آموزش ارتش کشور مالی را به مدت دو سال تا مه 2016 تمدید کنند.

انتهای پیام

کد N227921