ادامه تظاهرات دانشجویی در مصر/صدور حکم حبس 37 تن از حامیان اخوان‌المسلمین

سیاسی

در حالی که دادگاه کیفری شهر نصر 37 تن از حامیان اخوان المسلمین را به پنج سال حبس محکوم کرده است، تظاهرات دانشجویان حامی اخوان المسلمین در قاهره و دیگر استان‌های مصر ادامه دارد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه اینترنتی شبکه خبری الجزیره، دادگاه کیفری شهر نصر 37 تن از حامیان اخوان‌المسلمین را به اتهام برپایی تظاهرات و آشوب‌افکنی در کشور به پنج سال حبس محکوم کرد.

در همین راستا دانشجویان دانشگاه قاهره و دانشگاه الاسد با برپایی تجمع‌ها و تظاهرات اعتراض‌آمیز مخالفت خود را با صدور حکم‌های قضایی علیه مخالفان نظام کنونی در مصر اعلام کردند.

شرکت کنندگان در این تظاهرات سرکوب‌های امنیتی و بازداشت حامیان اخوان‌المسلمین را محکوم و مخالفت خود را با نامزدی عبدالفتاح سیسی وزیر دفاع سابق مصر اعلام کردند.

جنبش "جوانان ضد کودتا" در میدان رابعه‌ العدویه تجمع اعتراض‌آمیزی را برپا کرده تا اقدامات نیروهای مسلح و مداخله آنها در روند سیاسی در مصر را از زمان کودتا سه ژوئیه گذشته محکوم کند.

در همین حال حامیان اخوان‌المسلمین در استان اسکندریه، سوئز، استان فیون، با برپایی راهپیمایی‌ها و تظاهرات تاکید کردند که علی‌رغم حکم‌های قضایی که به صورت روزانه علیه مخالفان کودتا در مصر صادر می‌شود آنها بر ادامه راه خود برای تحقق اهداف انقلاب ژانویه پافشاری خواهند کرد.

از سوی دیگر، دادگاه کیفری قاهره جلسه‌ محاکمه محمد مرسی رییس جمهور برکنار شده مصر و برخی رهبران اخوان‌المسلمین را به اتهام فرار از زندان "وادی‌النترون" برگزار کرد.

منابع شبکه الجزیره اعلام کردند که این متهمان به دادگاه پشت کرده و درگیری‌های لفظی شدیدی نیز میان مسوولان دادگاه با مدافعان این متهمان رخ داده بود چرا که وکلای مدافع نمی‌توانستند با این متهمان دیدار و صحبت کنند.

انتهای پیام

کد N227576