مقامات کردستان عراق خندقی را در مرزهای مشترک با سوریه حفر کردند

مسئولان منطقه کردستان عراق در چارچوب یک طرح امنیتی برای جلوگیری از ورود افراد مسلح از سوریه به عراق خندقی را در مرزهای خود با سوریه حفر کردند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری فرانسه، هلکورد ملا علی، سخنگوی وزارت پیشمرگ‌ها در دولت کردستان عراق که از یک هفته قبل مسئول حفاری این خندق است، اعلام کرد: حفاری این خندق با هدف ممانعت از ورود اعضای گروهک‌های تروریستی به عراق صورت می‌گیرد.

وی خاطرنشان کرد: تروریست‌ها در این مناطق فعالیت می‌کنند چرا که مسئولان سوری کنترل خود را بر این مناطق از دست دادند. در نتیجه این مناطق دیگر امن نیستند.

وی با اشاره به اینکه این خندق به طول 17 کیلومتر و عمق دو متر و عرض سه متر است، تصریح کرد: این اقدام بخشی از استراتژی دولت عراق در بغداد است که هدف از آن محافظت از مرزها با سوریه است که طول آن به حدود 600 کیلومتر می‌رسد.

در همین راستا هاشم یتی، یکی از مسئولان در نیروهای پیشمرگ خاطرنشان کرد: ما تروریست‌ها و افراد فراری را که تلاش می‌کردند وارد کردستان عراق شوند، بازداشت کردیم.

وی تصریح کرد: برخی از ساکنان مناطق مرزی درخواست‌هایی را برای جلوگیری از ورود افراد فراری و تروریست‌ها به عراق مطرح کرده‌اند چرا که این امر خطری علیه آن‌ها به شمار می‌آید.

انتهای پیام

کد N227316