ترویج برنامه‌های قرآنی از اولویت‌های مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور است

قرآن کريم

مدیر مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور با اشاره به این‌که «هرکجا به قرآن و سنت عمل کرده‌ایم موفق شده‌ایم» گفت: با نگاه به فرهنگ اسلامی، ترویج برنامه‌های قرآنی یکی از اولویت‌های کاری مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور در سال جاری است.

مدیر مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور با اشاره به این‌که «هرکجا به قرآن و سنت عمل کرده‌ایم موفق شده‌ایم» گفت: با نگاه به فرهنگ اسلامی، ترویج برنامه‌های قرآنی یکی از اولویت‌های کاری مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور در سال جاری است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه کردستان، حجت‌الاسلام محرمعلی فراشی در جمع خبرنگاران با اشاره به نامگذاری شعار سال از سوی مقام معظم رهبری، اظهار کرد: تاکید چندین باره مقام معظم رهبری طی چند سال اخیر بر مسئله اقتصاد، نشان از اهمیت این مقوله و متاسفانه غفلت بعضی از مسئولان دارد.

وی با اشاره به این‌که «امروز دشمنان به خیال خود به این نتیجه رسیده‌اند که با اعمال تحریم‌ها و فشارهای اقتصادی علیه کشور ایران می‌توانند ما را به زانو دربیاورند» افزود: اما همواره مقام معظم رهبری تحکیم زیرساخت‌های اقتصادی و پایه‌های آن را دنبال می‌کنند و این اعتقاد وجود دارد که با استفاده از منابع انسانی و استعدادهای بالقوه، کشور می‌تواند روی پای خود بایستد.

فراشی عنوان کرد: صاحبان قلم و اندیشه، علما و همه کسانی که دل در گرو فرهنگ اسلامی و پیشرفت این کشور دارند امسال مکلف هستند با دید جهادی وارد عرصه کار شوند زیرا دیگر مدیریت عادی پاسخگوی امور نیست.

وی اعلام کرد: امروز استکبار جهانی و صهیونیسم بین الملل به دنبال تهی کردن اعتقادات و ارزش‌های ملت مسلمان ایران هستند.

مدیر مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور با اشاره به این‌که «در سال جاری این مرکز برنامه‌هایی را در راستای مدیریت جهادی در دستور کار خود قرار داده است» بیان کرد: بر همه اصحاب رسانه و صاحبان اندیشه و قلم لازم است در این سال مسئولان و مدیران جامعه را نقد کنند تا نامگذاری سال فقط در حد یک شعار باقی نماند.

وی نمونه و مصداق بارز مدیریت جهادی در دوران دفاع مقدس را امام خمینی(ره) عنوان کرد و ادامه داد: در حال حاضر نیز مقام معظم رهبری مصداق بارز این مسئله هستند و همواره سخنان ایشان موجب اطمنیان خاطر و قوت قلب برای همگان است.

فراشی در ادامه با اشاره به برنامه‌های تعیین شده سال جاری این مرکز گفت: با نگاه به فرهنگ اسلامی، ترویج برنامه‌های قرآنی یکی از اولویت‌های کاری مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور در دو استان کردستان و آذربایجان غربی است.

وی با اشاره به فعالیت 20مرکز بزرگ اسلامی در دو استان کردستان و آذربایجان غربی، تصریح کرد: تقویت فعالیت‌های فرهنگی در مساجد، ترویج فرهنگ ایثار، از خودگذشتگی و روحیه شهادت طلبی و برگزاری یادواره‌های شهدا و تجلیل و تکریم از شهدای روحانی استان در زادگاهشان از دیگر برنامه‌های تعیین شده در سال جاری است.

مدیر مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور همچنین اجرای برنامه‌هایی متناسب با مناسبت‌های ملی مذهبی را یکی دیگر از کارهای این مرکز در سال جاری عنوان و بیان کرد: امسال به مناسبت گرامیداشت روز معلم، برنامه‌ای در روز 12 اردیبهشت در راستای بزرگداشت شخصیت شهید مطهری و مقام معلم در این مرکز برگزار خواهد شد که همزمان با آن اولین سالگرد شهادت شیخ رمضان البوطی را نیز برگزار می‌کنیم.

وی از دیگر برنامه‌های پیش بینی شده را گرامیداشت سالروز سفر مقام معظم رهبری به استان کردستان در اردیبهشت ماه، بزرگداشت اعیاد شعبانیه و شب نیمه شعبان به نام شب برات در مذهب اهل سنت و مراسم‌های خاص ماه مبارک رمضان و راهپیمایی روز قدس نام برد.

فراشی افزود: سال جاری 130 نفر از روحانیون و اساتید مدارس علوم دینی استان کردستان و آذربایجان غربی به سفر حج عمره اعزام می‌شوند.

وی بیان کرد: برگزاری دوره‌های بصیرت افزایی ویژه طلاب و روحانیون، اعزام کاروان روحانیون و طلاب برادر و خواهر به مشهد مقدس و راهیان نور و برگزاری نشست‌های فصلی در شهرستان‌ها از جمله شهرستان‌های سقز، مریوان و بانه با محوریت موضوع خطر جریان‌های تکفیری از دیگر برنامه‌های سال جاری این نهاد است.

مدیر مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور با بیان این‌که «این مرکز در حوزه مسایل آموزشی و پژوهشی نیز در طول سال به اجرای برنامه‌های متعددی اقدام می‌کند» خاطرنشان کرد: سال گذشته دبیرخانه دایمی هفته وحدت در استان راه اندازی شد که این دبیرخانه در سال جاری نیز آماده دریافت مقالات و پژوهش‌های منطبق با مسایل وحدت آفرین در منطقه است.

وی در پایان با اشاره به سومین سال اجرای برنامه "به رنگ بهشت" در شبکه استانی کردستان، یادآور شد: برای سال جاری نیز 20 قسمت از این برنامه آماده پخش شده است.

انتهای پیام

کد N227294